Kategoriler
Genel

Google depolama alanı kazanmak

Ücretsiz Google depolama alanınızdan kazanmak için; Google Drive, Google Photos ve Gmail’inizde gereksiz dosyaları temizleyin ve sıkıştırın.

Haziran 2021’den sonra Google artık Google Photos’da verdiği sınırsız ve ücretsiz kullanımını durduracak, dolayısıyla Google’ın depolama için verdiği 15GB alanınız eğer fazlaca fotoğrafa sahipseniz bitebilir.

Google One’da depolama hizmeti için fiyatlar aslına bakılırsa çok uygun, 60TL vererek 1 yıl boyunca 100GB alana sahip olmak oldukça cazip fakat yine de siz ücretsiz kullanmaya devam etmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıya yazacağım.

Google depolama alanınızda yer açmak için öncelikle şu adrese gidin: https://one.google.com/storage/management?from=1

Ardından açılan sayfadan size sunulan yer açma seçeneklerini inceleyin ve önerilen işlemleri geçekleştirin.

Yapacağınız işlemlerde sileceğiniz dosyalar geri getirilemez ve sonsuza kadar silinir bunu unutmayın.

Öncelikli olarak Gmail içerisindeki büyük dosya boyutlarına ship emailleri temizlemek isteyebilirsiniz, ayrıca çöp kutusu ve spam postaları da silmeniz işe yarar.

Bunların yanında yine Google Drive içerisinde büyük dosyaları silmeniz işe yarar.

Son olarak Google Photos içerisinde bulunan uyumsuz videoları silmeniz işe yarar, ayrıca büyük boyutlu fotoğrafları, videoları silmek veya formatını değiştirerek optimize etme imkanınız var.

Hepsi bu kadar, eğer ücretsiz olarak verilen 15GB kotasını aşmadan hayatınıza devam etmek istiyorsanız bu tavsiyelerimi uygulayabilirsiniz veya en güzeli 1 yıl için 60TL vererek rahat davranmanız da mümkün ki Google One hizmetinin 2021 içerisinde birçok ek avantajı olacağı söyleniyor.

Kolay gelsin.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Google depolama alanı kazanmak başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.