Kategoriler
Konuk Yazar

Youtube’dan video indirme devri bitiyor mu?

youtube-downloadYotube erişim yasağı olan bir ülkede bu konu ne kedar bizi ilgilendirir bilmem ama şu gerçek var; Youtube giremeyen yok, ne kedar yasak olsa bile.

Sizlere daha önce YouTube'un ücretli video indirme hizmetini başlattığı duyurduğumuzda pek çok kişi, internette kolayca bulunabilen ücretsiz araçlar nedeniyle bu uygulamanın işe yaramayacağını iddia etmişti. Bu gerçeğin YouTube da farkında ve artık paralı hale getirilen video indirmeyi beleşçilere kapatmak için kolları sıvadı bile.

İnternette YouTube videoları indirmek için en çok tercih edilen yöntem TechCrunch sitesinin geliştirmiş olduğu bir araç. Fakat bu araç artık YouTube videolarını indiremiyor. TechCrunch yetkilileri muhtemelen YouTube'un bu araca karşı özel bir önlem aldığını fakat internette bulunabilecek pek çok aracın halen çalıştığını söylüyorlar.

Görünüşe göre artık YouTube, videolarının sadece paralı olarak indirilebilmesini istediği için kendi korsan videocuları ile savaşa başladı. En popülerini şimdilik durdurdu ama diğerleri için ne yapabileceği merak konusu.

Ne kedar yararlı olur bilmem ama ben her türlü indiririm.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

izlediğimiz herşeyi çalabiliriz tabii ki. ama diyelimki yinede birşey buldu ve engelledi ben youtubeden dandik videoları izlemek için para vermem ki 😀 youtube zaman geçirmek için giriyoruz çoğu zaman. diğer bilgileri zaten indiren vatandaşlar dağıtır 😀

yok yani olmazsa videolarımızı başka siteye yükleriz millet ordan indirir.kendilerini bişey zannetmeye başladılar aslında youtube protesto etmek için videolarımızı silme günleri başlatalım sitelerinden bir kaç milyon video silinince aynı şeyleri söyleyebileceklermi.indirmek için firefox un download helper eklentisi baya işe yarıyor.