Kategoriler
Medya

Yılmaz Özdil’in 19 mayıs yazısı

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in bugunkü köşe yazısı harikaydı, okunmalı diye düşündüm. 3 tarafı denizlerle kaplı bir ülke, “Türk havuzu” denilen bir deniz iki de boğaza sahibi, ama en önemli 5 gemisinin hali nicedir ahali?

19 Mayıs!
Parmaklar yapışık.
Sağ kol yukarı…
Vücuda 180 derece.
Sol kol 90 derece…
Yana doğru.
Bacaklar bitişik.
*

Ne bu?
19 Mayıs hareketleri!
*

Bandırma vapuru nerede?
Hurdacıya satıldı.
Yavuz nerede?
Jilet oldu.
Midilli?
Battı.
Savarona nerede?
Kiraladık.
Nusret mayın gemisi?
Karada! (O da batmıştı, kiloyla hurdacıya satılırken, Tarsus Belediyesi aldı, restore etti, limana bağlayacağına, getirip şehir merkezindeki parka koydu!)
*

Türk tarihinin en önemli 5 gemisinin hali bu… 3 tarafımız denizlerle çevrili bu arada… Kendimize ait ’türk havuzu’ denilen, 1 denizimiz, 2 de boğazımız var!
*

Bandırma, maket.
Yavuz, jilet.
Midilli, dipte.
Savarona, sosyete oyuncağı.
Nusret, süs.
*

Hadi hep beraber…
Parmaklar yapışık.
Sağ kol yukarı…
Vücuda 180 derece.
Sol kol 90 derece…
Yana doğru.
Bacaklar bitişik.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Yılmaz Özdil’in 19 mayıs yazısı başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

malesef içler acısı hali tarihimizin. değerlerimize ancak bu kadar sahip çıkabiliyoruz.

yılmaz özdil varolsun. her yazısıyla ayrı bir tele vuruyor ve her defasında duygularımıza tercüman olmayı ziyadesiyle başarıyor…

çok güzel tasadüf sonucu akudum çok beğendim
yazdıkların çok doğru

çok güzel çok güzel anşatmışsınız her şeyi o kadar güzel dikkate almışsınız ki!çok duygulandım tabii anlayanlar için çok şey anlatılıyor

bizden başka hangi millet var acaba geçmişini hurdacılara satan ve ve her yıl kuylamasını yapan kaleminize saglık yılmaz bey devamını dilerim

"türk milleti balık hafızalıdır "ne yazık ki buna katılıyorum. ama canımıza tak dediğinde de kimse duramaz önümüzde nice tayyipler gelir aynen giderler bu saltanat fazla uzun sürmez.gençlerimiz bilinçli artık buna dur dicek olanlar gençler ve yılmaz özdil gibiler. hiç birşeyden korkumuz yok şükürler olsun nede olsa çılgın türkleriz. bizim gibileri sindirmeye gözaltılarla susturmaya çalışıyorlar ama bilmiyorlar ki biz deli mavi nin atatürkün çocuklarıyız..