Kategoriler
Blog

WordPress’de yeni yazı yayımlayınca boş yazma ekranı çıksın

WordPress 2.7 ve sonraki sürümlerde yeni yazı yazma sayfasında bir yazıyı yayımladıktan sonra ekran yine o yayınlanan yazının düzenleme bölümünde kalıyor. Bu önceki WordPress versiyonlarında böyle değildi, önceki versiyonlarda yeni bir yazıyı yayımladıktan sonra ekran boş bir yeni yazı yazma ekranına yöneniyordu.

Şimdi eski versiyonladaki gibi olmasını isteyen arkadaşlar için bir güzellik yapacağım, evet bunu değiştirebilirsiniz, aslında o kadar da zor bir işlem değil hatta sizin için değiştirilmiş dosyayı da ekliyorum isterseniz indirip kendi WordPress dosyalarınızın içine atarsınız.

post-php

WordPress KökDizin/wp-admin/ klasörünün içindeki post.php dosyasını açın, 82. satırda bulunan wp_redirect( $location ); kısmını wp_redirect( ‘post-new.php’ ); ile değiştirin.

İsterseniz bu(post.zip) değiişiklik yapılmış dosyayı indirip wp-admin/ klasörü içine direk atıp önceki dosya ile değiştirebilirsiniz, bu şu anki güncel sürüm dosya 2.7.1 versiyonudur.

Değişikliği yaptıktan sonra eskisi gibi yeni yazı eklediğinizde artık boş bir yeni yazı ekleme sayfası çıkacak karşınıza.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

WordPress’de yeni yazı yayımlayınca boş yazma ekranı çıksın başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.