Kategoriler
Internet

wolkanca.com E-postaları artık Google’a emanet

Yöneticilerimizin ve editörlerimizin e-posta hesaplarının altyapısı artık Google’a emanet. Gmail gibi hızlı, güvenli, kullanışlı ve pratik. Çünkü Gmail’in tıpkısının aynısı.

Blogger resimler, videolar, oyunlar, izle, oyna, seyret

Evet Google uzun süredir bazı popiler web sitelerine E-posta hizmeti sunmayı planlamıştı. Türkiye’de seçilen siteler arasında wolkanca.com da var bu bizi çok sevindirdi sevgili dostumuz Google yine Google’lığını yaptı ve siz blog üyelerine 2gb Google’ın Gmail e-postası ile aynı özelliklerde bir E-posta hizmeti verdi gerçekten çok şanslıyız henüz Türkiye’de bu hizmeti kullanabilen bir kaç siteden bir tanesiyiz.

Artık Blog.wolkanca.com üyeleri yazarları ve editörleri 2gb kapasiteli ve Google destekli isimleri(at)wolkanca.com E-posta hesabına sahip olacaklar.

Siz eğer Blog.wolkanca.com üyesi iseniz şu adresten hesabınıza giriş yapabileceksiniz gerekli bilgiler size e-posta aracılığı ile bildirilecek veyahut blog üyesi değilseniz bloga üye olarak ya da direk buradan benimle iletişime geçerek bu E-posta hesabını isteyebilirsiniz.

Arkasında Var

Google’a wolkanca.com a sağladığı bu hizmetten ve destekten dolayı teşekkür ederiz.

wolkanca

Sistem nasıl çalışıyor?

Google, kendisine başvuru yapan siteleri değerlendiriyor ve çalışabileceği siteleri seçiyor. Şu anda wolkanca.com’a ayrılan e-posta hesabı sayısı sınırsız. kısaca hatırlatmak gerekirse; Gmail kullananlar, hem POP3 desteği sayesinde Outlook Express ve Thunderbird gibi e-posta yazılımları ile e-postalarını yönetebildikleri gibi, Gmail.com gibi akıllıca tasarlanan ve web üzerindeki en işlevsel, en kolay e-posta hizmetinden de faydalanabiliyor. Ve unutmadan bu E-posta ile GoogleTalk mesajlaşma yazılımını da kullanabiliyorsunuz E-posta kullanıcıları Gmail deki gibi bir birleri ile iletişime geçebilirler.

Gmail’in altyapısı, wolkanca.com’da

Aynı şekilde uzantısı @ wolkanca.com olan e-posta hesapları da bu servisten faydalanabilecekler. İster POP3 desteğini aktif hale getirip e-posta istemcilerinden, isterlerse de https://www.google.com/hosted/wolkanca.com adresinden web tabanlı olarak.

İsteyen herkes @wolkanca.com uzantılı hesap açabilecek mi?

Google’ın bu hizmetinin zamanla daha da fazla siteye ulaştırması muhtemel. Beklediğimiz değişiklik ise, isteyen herkesin kendisine @ wolkanca.com uzantılı bir e-posta hesabını yine kendisinin açabilecek hale gelmesi ve bu konuda Gmail altyapısından faydalanabilmesi.

Ekleme: SDN’den esinlendik, şevk aldık, ilham aldık, bilgi aldık, hırslandık. SDN’ye çok şey borçluyuz iyi ki varsın SDN 🙂 .