Kategoriler
Gündem

10 yaşındaki model: Thylane Loubry Blondeau

10 yaşındaki model Thylane Loubry Blondeau’nun Vogue Paris dergisinde yayınlanan fotoğrafları moda dünyasında tartışma yarattı. Eski futbolcu Patrick Blondeau ve moda tasarımcısı Véronika Loubry’nin kızları 10 yaşındaki model Thylane Loubry Blondeau’nun, Vogue Paris’teki makyajlı ve elbiseli fotoğrafları, ‘çocuk istismarı’ tartışmalarını da beraberinde getirdi. Blondeau, modellik kariyerine henüz beş yaşında çocuk model olarak çıktığı Jean-Paul Gautier […]

Kategoriler
Internet

Sezonist: Yeni sezon indirim savaşçısı

İnternet dünyasında yeni bir alışveriş kavramı: Sezonist sezonist.com “Yeni sezon indirim savaşçısı” sloganıyla yola çıkan ve ünlü markaların yeni sezon ürünlerini %30’a varan idirimlerle satın alma olanağı sağlayan Sezonist, internet kullanıcılarını yeni bir alışveriş kavramı ile tanıştırıyor.

Kategoriler
Medya

2 milyon dolarlık sütyen

Ünlü iç çamaşırı markası Victoria s Secret a ait 2 milyon dolarlık sütyen piyasaya sürülmüş. Sütyen de 60 karatlık beyaz, 80 karatlık da açık mavi safirler ve yakutlar varmış. Brezilyalı güzel model Adriana Lima sütyeni ilk giyip medyaya tanıtan kişi olmuş.

Kategoriler
Kültür Sanat

Bob Marley

Her ölüm erkendir denir, Bob Marley 36 yaşında öldü, son sözleri oğlu Ziggy’ye “Para hayatı satın alamaz” oldu. Futbol oynarken ayak başparmağında bir yara oldu ve o yara sebebiyle deri kanseri(melanoma)ne yakalandı. Parmağının kesilmesi gerekiyordu ama bunu kabul etmedi. Bob Marley’in inancına göre(Rastafarianizm) insan mezara tek parça halinde girmeliydi. 1981 yılında bugün(benim doğdum yıl) hastalığı […]

Kategoriler
Medya

Japon Lady Gaga fanları

Nisan ayı içerisinde Tokyo yakınlarındaki Yokohama Arena da Lady Gaga vardı, Japon Lady Gaga fanları da oradaydı. İnsanılmaz bir atmosfer varmış, aşağıda fotoğraflarda gördüğünüz Lady Gaga fanlarının giyimleri, saçları başları, tarzları muhteşemler.

Kategoriler
Teknoloji

Uzaylı ararken başımıza bela almayalım

İngiliz bilim adamı astrofizikçi(evrenbilimci) Stephen Hawking meşhur bir adamdır, hastalığı da ilginçtir konuşamıyor ve neredeyse hiç haraket edemiyor ama dünyanın sayılı bilim adamlarından biri. Stephen Hawking, uzaylıların varlığının neredeyse kesin olduğunu, ancak onlarla temasa geçmemek gerektiğini söylemiş. “Dünya dışı hayatın var olduğu neredeyse kesin. Sorun, uzaylıların kim olduğu. Bence onlarla temasa geçmek çok riskli olabilir. […]

Kategoriler
Ivır zıvır

Natasha Poly fotoğrafları Vogue mart sayısı

Rus model Natasha Poly ünlü moda dergisi Vogue harika pozlar vermiş. Vogue mart sayısında yayımlanan fotoğrafları Craig Makdin çekmiş. Makyaj, giyisiler, aksesuarlar çok orijinal olmuş, Rus modeller ayrı bir güzeller zaten bu renkler fotoğraflara çok farklı enerjik bir hava katmış.

Kategoriler
Ivır zıvır

Yapa bilirim – olmaz yapamazsın

İnternette o kadar fazla yorum, o kadar fazla içerik gözden geçirdim ki artık insanların kullandıkları kelimeleri incelerken dönem dönem bazı moda kelime ve yazım şekilleri ile karşılaşıyorum. Bir yayınevi editöründen daha fazla yazı kontrol ettim. Burada tehlikenin hata yapmak değil yapılan hataların doğru sanılmasının, doğru kabul etmenin olduğunu da üstüne basa basa belirtmek isterim. Yazarken […]

Kategoriler
Hayattan

Çılgın ayakkabılar

Web de görüp toparladığım 19 enteresan tasarıma sahip ayakkabılar. Paylaşmak istediğiniz daha çılgın bir ayakkabı modeli varsa yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Kategoriler
Medya

Kainat güzeli belli oldu

Bahamalar’da gerçekleştirilen güzellik yarışmasında birinci yine Vemezuela’dan oldu. Türkiye’yi temsil eden Senem Kuyucuoğlu dereceye giremedi. Belçika adına yarışan Zeynep Sever ise ilk 15’e kaldı.