Kategoriler
Eğlence

Starfield anlık 1 milyon oyuncu sayısını aştı

Starfield, çıkar çıkmaz 1 milyon eşzamanlı oyuncu sınırını aştı. Uzun süren bekleyişin ardından piyasaya çıkan Starfield, ayağının tozuyla 1 milyon eş zamanlı oyuncu sınırını aşmayı başardı.

Bethesda Studios tarafından geliştirilen uzay rol yapma oyunu Starfield’ın 1 milyon anlık oyuncu sayısını geçtiği açıklandı.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer’ın açıklamasına göre, Bethesda imzalı Starfield geçtiğimiz gün tüm platformlarda bir milyon eş zamanlı oyuncu sayısını aştı.

Xbox’ın başındaki isim bu bilgi ile beraber şu yorumu yaptı:

Bu büyük kilometre taşına ulaşmamıza yardımcı olan tüm oyunculara teşekkürler; Bethesda Studios’u kutluyorum.

Microsoft Store’daki Xbox oyuncuları, Xbox Bulut Oyun oyuncuları veya PC oyuncuları için sayılar açıklanmamış olsa da, Valve’ın Steam hizmetinde Starfield’ın PC sürümü için eş zamanlı oyuncuları görmek mümkün.

Starfield: Official Teaser Trailer

Valve’ın Steam oyuncu istatistikleri şu anda Starfield’ı eşzamanlı oyuncular açısından (şu an) beşinci en yüksek oyun olarak gösteriyordu. Oyun Çarşamba günü 269.177 kişisel eşzamanlı oyuncu zirvesine ulaştı. Ancak bu rakamlar halen bir başka tek oyunculu RPG olan Larian’ın Baldur’s Gate 3’ünün gerisinde kalıyor. Oyun, Çarşamba günkü en iyi oyuncu sayısı zirvesi olan 373.504 ile şu anda üçüncü sırada yer alıyor.

Bu hafta sonu muhtemelen daha fazla oyuncunun Starfield için vakit ayırma şansı bulmasıyla daha yüksek bir Steam eş zamanlı oyuncu sayısı görmemiz mümkün olacaktır. Oyun şu anda hala Steam’de en çok satan bir numaralı oyun, bu da pek çok kişinin önceden ön sipariş vermek yerine Starfield’ı satın almaya karar verdiği anlamına geliyor.

Starfield, 6 milyona ulaştı

Bethesda’nın paylaşımına göre Starfield, halihazırda 6 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Bu sayıya Xbox Series X|S, PC, Xbox Game Pass, PC Game Pass ve muhtemelen bulut oyuncuları da dahil. Öte yandan geçtiğimiz gün Xbox Başkanı Phil Spencer, Starfield’ın bir milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşıldığını açıklamıştı.Bununla birlikte bu açıklama oyunun çarşamba günkü lansmanı için yapılmıştı, yani önümüzdeki hafta sonu yoğunluğu bu rakamı muhtemelen alt üst edecek. Starfield’ın önümüzdeki hafta 10 milyon oyuncuya ulaşma ihtimali oldukça yüksek diyebiliriz.

Bu sabah itibarıyla #Starfield, 6 milyon oyuncuyu aşarak tüm zamanların en büyük Bethesda oyun lansmanı oldu.

Oyunu ben oynamadım fakat benim yerime Jahrein oynuyor ve biz ondan izliyoruz.