Kategoriler
Teknoloji

Uzayda gizlenmiş Firefox logosu

Hubble uzay teleskopunun çektiği bu fotoğraf hayli ilginç ve bir o kadarda firefox hayranlarını şaşırtan bir fotoğraf. Dünyaca ünlü internet tarayıcısı Mozilla Firefox’un logosu olan yanan tilki ve dünya Hubble Uzay teleskopunun çektiği bu fotoğrafta bariz olarak ortaya çıkmış.

Hubble Uzay Teleskobu (HUT), ismi Astronom Edwin Hubble’ın anısına verilmiş, Dünya yörüngesinde bulunan bir teleskoptur. Dünya atmosferinin dışında konumlanması sayesinde, yeryüzündeki teleskoplara kıyasla pek çok avantaja sahip olabilmektedir. Atmosferin olumsuz etkilerinden (Görüntüde bulanıklık ve havadaki partiküllerden yansıyan ışığın oluşturduğu arka-plan kirliliği gibi) bağımsız görüntü elde edilmesinin yanısıra, Ozon tabakası tarafından tutulan Morötesi ışığın gözlemlenmesi ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir.

uzayda firefox logosu

Orijinal Haber bu linkte.

ya bende de bir foto var aynı sankim. artık hangi açıdan benzetirlerse.

ya geçende youtube'de de izlediydim bir video. onda da google earth'den birileri tek tek enteresan görüntüleri gösteriyodu, orada da bir firefox şekli(nasıl oluyorsa aynısı..!) vardı. yalan hepsi ya adamlar habire kendilerine pirim çıkarıyorlar işte.

ulen ulen..!