Kategoriler
Eğlence

Hızlı ve Öfkeli 9 – Haziran 2021

Hızlı ve Öfkeli 9 / Fast & Furious 9 (F9) yeni fragman ve hakkında bazı şeyler.

2021 Haziran 25’de vizyona girecek olan Hızlı ve Öfkeli serisinin son filmi Hızlı ve Öfkeli 9(F9) yeni fragmanı bugün yayınlandı.

F9 – Official Trailer 2

Açık konuşmak gerekirse film kendi türünde çok iyi bir film ancak bu tür seriye bağlamış, adeta televizyon dizisi haline gelmiş filmleri pek sevmiyorum. Yani her yıl aynı filmi sonuna 1-2-3 ekleyerek yayınlamak yerine anlaş Netflix ile ve 7-8 bölümlük seozonlar halinde dizi yap daha iyi. Yani bu yapımcıların yerinde olsam ben onu yapardım, senaryo müsait sadece diyalogları ve sahneleri uzun tutarsın, öyküye birkaç farklı alt karakter eklersin bölümlere özel belki her karakteri ayrıca incelersin, her bölüme farklı isim ve tada mis gibi yapım. Herhalde yapmama nedenleri vardır, anlatmak isterlerse yapımcılar beni arayabilir 🙂

Her neyse, film iyi film zaten bildiğimiz kadro ve hikaye, değişik bir şey yok. Ekstra fazla aksiyon, sahneler falan filan.

Başrollerini Vin Diesel, John Cena ve Charlize Theron gibi ünlü isimlerin paylaştığı Hızlı ve Öfkeli 9 filminden sevindiren haber geldi. Pandemi nedeniyle daha önce defalarca ertelenen fenomen film serisi, lansmanından önceki son fragmanı ile izleyicilerin karşısına çıktı.

İlk çıkış yaptığı günden itibaren gişe rekorları kıran fenomen film serisi Hızlı ve Öfkeli, aksiyon ve araba yarışı konseptinin birbirine harmanlanmasıyla ortaya çıkan oldukça başarılı bir yapım. Hızlı ve Öfkeli 9 filminin yayınlanan fragmanı, uzun zamandır iddia edilen birçok detay ile ilgili önemli bilgiler veriyor.

Hızlı ve Öfkeli 9, serinin diğer filmlerine göre izleyicileri heyecanlandıran bazı detaylara sahip. Bu detayların başında şüphesiz, Han karakterinin geri dönmesi geliyor. Hızlı ve Öfkeli 6 filminin sonunda Deckard Shaw’ın çarptığı otomobil içinde patlayarak öldüğünü gördüğümüz Han karakterinin geri dönüşü izleyiciler için oldukça büyük bir sürpriz oldu.

Filmin yoğun bir şekilde Dominic Toretto ve erkek kardeşi Jakob‘ın hikayesine odaklanacağını düşünüyoruz. Kendisine ihanet ettiği gerekçesiyle kardeşi Dominic Toretto’dan intikam almayı hedefleyen Jakob, ekibin baş düşmanı Cipher ile işbirliği yapmıştı.

Ekibe geri dönen bir diğer karakter ise Mia Toretto oldu. Paul Walker’ın hayatını kaybetmesiyle ekipten ayrılan Mia Toretto, Hızlı ve Öfkeli 9 ile geri döndü.

Yayınlanan bu fragman, filmin bir kısmının uzayda geçeceği iddialarını da doğrulamış oldu. Daha önce filmin başrol oyuncusu Michelle Rodriguez’in açıkladığı detay, filmin fragmanlarında görünmeyince izleyiciler tarafından asılsız olarak nitelendirilmişti.

Bilindiği üzere, serinin başrol oyuncularından Paul Walker, 2013 yılında Hızlı ve Öfkeli 7 filminin çekimleri sırasında bir bağış gecesine giderken trafik kazası geçirerek hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine herkes filmin iptal edileceğini düşünürken, filmin yapımcıları özel bir efekt şirketiyle anlaşarak Paul Walker’ın yüzünü ve sesini kullanarak yerine kardeşi Cody Walker’ı oynatmıştı.

Hızlı ve Öfkeli 9, daha önce defalarca ertelenmesinin ardından büyük bir gişe hedefiyle 25 Haziran 2021’de vizyona girecek.

Film hakkında diğer fragman ve şeylere Youtube kanalından ulaşılabilir: youtube.com/c/TheFastSaga/ IMDB: imdb.com/title/tt5433138/ Wikipedia: wikipedia.org/wiki/F9_(film).