Kategoriler
Blog

Türkiye’de şirketler blog dünyasından uzak mı?

    Bu ana başlık altında sorulmuş sorular şöyle;

  1. Türkiye’de şirketlerin blog ve bloggerlarla ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce markalar blogların öneminin farkında mı?
  2. Blogların markalar için önemi nedir sizce?
  3. Technorati’nin verilerine göre 100 blogcudan 80’i bir marka veya ürün hakkında yazılar yazıyor. 100 blogcudan 90‘ı sevdiği veya nefret ettiği markalara ilgili yazılara yer veriyor. Bu noktadan baktığımızda neden Türk markaları blogları keşfedemiyor, blogları kendileri için bir avukat olarak görmüyor?
  4. Bloglar gelecekte markalar için nasıl bir mecra olacak? Markaların gerçek avukatı blog sahipleri mi olacak?
  5. Markaların bloggerlarla ideal ilişkisi nasıl olmalı?
  6. Markaların bloggerlarla yakın bir ilişki kurması, blogların güvenilirliğini ve tarafsızlığını etkileyebilir mi sizce?
  7. Bir blogger’ın bir markayla yakın ilişki içinde olması eleştirel bakış açısını blogların en önemli özelliği olan tarafsız bakış açısını zedeleyebilir mi?

sosyal-medya

Benim bunlara cevaplarım var ve önümüzdeki ay sanırım bir dergide de çıkacakmış heyecanı azalmasın diye buraya yazmıyorum.

Bu konuda ilgili ilgisiz farklı insanların neler düşündüklerini merak ediyorum doğrusu.

Türkiye’nin yükselen 25 digital starını gördünüz mü?

Devlete Digitali anlatabilecek 20 öncü ismi görmüş müydünüz?

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Türkiye’de şirketler blog dünyasından uzak mı? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

bana bu resmin büyük hali lazım,
volkan tebrik ederim büyük harf yazılmıyor. ama i harfini eski halinde bırakmişsın, küçük ı yazabilmek için galiba

bence farkındalar, ufak ufak da olsa şirketler toplantılarında konuşur oldular, ben kendi minik çevremden örnek verecek olursam uno yaptı mesela blog sayfası açtı blogcuları gezilere kahvaltılara götürdü fabrika gezdirdi e ürünler gönderdi bir eksikliği sponsorluk kaldı sanırım..gerçi uno ya sormak lazım ne faydasını gördün diye bana göre marka değeri arttı karşımda bir ekmek fabrikası değilde ekmekçi var gibi devamlı ulaşılacak birileri var .. bu da şirket sosyalleşmesi olsa gerek ama kötü yönleri de var sanki biraz hapsediyor hep böyle sırıtarak aa bakın alın hım hımm pek de güzelmiş diyesi geliyor insanın bu bütün markalar için geçerli olacaktır.. sonra şu ev temizleme zımbırtısı (mop) hakkında yazdım e bikaç kişi aman şöyle iyi aman böyle iyi deyip aldı etkili de oldu sanırım ( kendi çapımda) şimdi ben buna milletin gözüne soka soka reklamını sponsorluğunu alıp alın kullanın valla süper desem mümkün değil aynı etkiyi bırakmaz..bilmiyorum her blogda aynı şey geçerli mi ama sponsorluk da olsa ne bileyim numune de gönderse koskocaman reklamda verse samimiyet blog aleminde önemlidir diye düşünüyorum aklından böyle bloglara kapağı atalım verelim üç beş kuruş diyen şirket varsa daha organize daha obamamsı bişi düşünsünler diyorum saygılarımı sunuyorum 🙂