Kategoriler
Blog Ivır zıvır

Merhaba wolkanca neden açılmıyor?

Bu soru bir akşamda çeşitli şekillerde 100 defa sorulduğu için cevabını toptan buraya yazıyorum.
Kısaca parasızlıktan.
Çünkü her şeyin sonu paraya dayanıyor, alt yapı, sunucu şusu busu hep para. Gelip burada bedava, karın tokluğuna yazı yazıyorum (: Her geçen zaman talep yükseliyor ve bunu karşılamakta zorluk çekiyorum tek başıma. Biri de Allah rızası için arkadaş destek olayım demiyor, işler kötü gidiyor.
Yurt dışında insanlar bloglarına "donate" diye bağış bölümleri koyuyorlar ve bu siteleri takip eden insanlar onlara bağış yaparak destek oluyorlar. Bizde ise bu asla olmuyor. Hatta tam tersi.
Ve onun için açlık sınırı 600küsür ytl olan fakirlik sınırı 2bin bilemme ne ytl olan asgari ücretin açlık sınırından aşağı olduğu bir ülkedeyiz, ya da bunun tam tersi mi, yani bu nedenle mi bağış yapılmıyor yoksa bağış yapılmadığı ve desteklenmediği için mi böyle?
Gibi şeyler.

Donate!

Canım sıkkın vallahi, her an bu işleri bırakıp bir hamburgercide garsonluk yapmaya başlayabilirim, yemişim wolkancasını.

Eski wolkanca.com’da Merhaba wolkanca neden açılmıyor? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Merhaba wolkanca neden açılmıyor? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

geçen gün blogumdan iyi para kazandığım yazdım ve tık oranı yaklaşık %40 azaldı 🙂
sanırım senin bu yazından sonra da %40 artar 🙂

abi bizim evin aşağısında, lahmacuncu var. uygunsa konuşayım recep abi var alır sanırım işe seni. temiz çocuksun, üç aşağı beş yukarı mesailerle aylık 600 ü doğrultursun allah bereket versin. artık ordan sunucuya mı ödersin hayatına mı harcarsın bilemem. ben yine öneriyorum. kral adamım dimi 🙂

ne güzel yazmıssın volkan abiyy 🙂 türkiyede hep bu yüzden ilerleme kaydedilmiyor.

hayırlı olsun volkan abi blogun açılmış…gözümüz yollarda kaldı vallahi 🙂

wordpress kullanan çoğu arkadaşın sitesi, ya açılmaz ya yavaş açılır, bazen günlerce kapalıdır, yazık yahu… tüm arşivi otomatik blogger'a geçiren bir program olsa, ya da bir blogger hizmet zımbırtısı bir şekilde bunu yapsa da diyorum, bitse artık bu çile.

volkan geçen gün bahsediyordun, hani sen yeni hosting firması bulmuştun çok iyiydi falan ne oldu yahu, hitleri, trafiği görünce kovaladılar mı gene 😛

@gaykedi
inan bana şu anda ki sunucu türkiye de yok. güvenlik ve kapasite açısından çok çok iyi. fakat sıkıntı wordpress in kendisi malesef. buna da çeşitli optimize yöntemleri ile cevap vermeye çalışıyorum ama sıkıldım artık çok vaktimi alıyor.
görüştüğümüz firmalar nedense önce küçümsüyorlar amaan altı üstü bir iki blog diyorlar ama sonradan apışıp kalıyorlar, wordpress diye bir şeyi bilmiyor hosting firmaları.

google blogger ile görüşmelerimiz devam ediyor umarım önümüzdeki zamanlarda onlarda blogger dan wp ye aktarma işlemi olduğu gibi wp de blogger a da wp den içeri aktarma şeysi eklerler. ki aslında bu çok basit bir şey bunu yapabilirler fakat yaparlar ise spam bloglar çok çok daha fazlalaşacaktır diye çekinceleri var.
bunun yanın da eğer blogger böyle içeri aktarma olayını başlatırsa wordpress de kendi sunucusunda yazan binlercesi sunucu maliyetleri ve bu can sıkıntılarını çekmektense google ın blogger ına geçecektir diye düşünüyorum.
ve google hosting işine girmesi de hasretle beklediğimiz bir şey.
tıp ki gmail ile bir devrim yaptığı gibi hosting hizmeti ile de bir devrim ve rekabet açacaktır.
blogger da yazmış olsa idim sanırım bu blogun şu anki durumundan 2 katı daha iyi durumda olabilirdi. alexa istatistikelri ve diğer analizlere baktığımızda bu blogun aşağı doğru olan grafikleri her zaman sunucun kapandığı zamanlardır.
geçen sene 2 ay kapalı kalmıştı örneğin.

bu yazıyı birde lan blogta o versiyonla görmek isterdim doğrusu 🙂 daha önce okumuş olsaydım host falan almaz kuzu kuzu otururdum bloggerımda ama çok geç 🙂 neyse bende bu iş yoğunluğu varken çökmesinden yada trafiğinden korkacağım bir sitem olmayacak nasılsa 🙂 bana kalırsa sen de cami yardımı tadında bir kutucuk aç derim,birde bloglarımıza banner eklersek sen de yakında alırsın bir sunucu 🙂

abi bence techcrunch,problogger gibi popüler siteler gibi yan tarafa sponsor reklamları al webrazzide görmüştüm aynısını
tabii bu benim fikrim sana reklam verecek çok olur kanısındayım zira alexa istatistiklerin daha yüksek gördüm
bir de turkcelle anlaşıp 4 haneli bir yardım şeysi yapabilirsin mesaj atmayan ne olsun 😀
ama her ne olursa olsun bu sorun belli bir yere gelebilen tüm bloglarda aynı…yola devam abi
sen aç hesap donate yapalım walla bunu da buraya yazıyorum

y4 – ben yakup memnun oldum 😛 y4kup da öle işte rumerik hali… bu y4 ne?

hamburgercide çalışmak yerine hamburgerci ile çalışsan nasıl olur? memlekette blogcu denince akla gelenlerden birisin. nasıl olacağını da sen düşün artık 🙂

bilgisayarı geri yükleme yaptım 2 hafta öncesine çevirdm ama şimdi internet açılmıyo neden acaba? acilll