Kategoriler
Teknoloji

Turkcell 1gb lık dosyayı 1 dakikada indirdi

ilter terzioglu
Turkcell, geleceğin teknolojilerine hazırlanıyor LTE ile 170 Mbps sınırını aştı.

Turkcell hız tartışmalarına son noktayı koydu: Turkcell, LTE testlerinde saniyede 170 Mbps'leri aşan hızlara ulaştı ve Türkiye'deki en hızlı veri transferini yaptı.

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, dünyanın en hızlı mobil genişbant teknolojisi olan LTE testlerinde Türkiye'deki en yüksek veri hızına ulaştı. Turkcell'in, Ericsson'la birlikte yaptığı LTE testlerinde veri hızı, saniyede 170 Mbps'i aşan hızlara ulaştı.

Türkiye'deki en yüksek veri hızına ulaşan Turkcell'in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, LTE testleri ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: "Mobil genişbantta hız sürekli artıyor. Turkcell olarak biz de dünyanın en yeni teknolojilerini yakından takip ediyor, bugünden geleceğe hazırlanıyoruz. Ericsson ile birlikte Türkiye’deki ilk denemeleri gerçekleştirdik ve LTE testlerini başarıyla tamamladık."

3G için aldıkları A tipi lisansın, bir sonraki mobil genişbant teknolojisi olan LTE için kendilerine önemli bir avantaj sağladığını belirten Terzioğlu, Turkcell altyapısı üzerinde mobil ortamda ulaşılan hızın benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunduğunu belirtti.

Terzioğlu Turkcell'in, LTE denemelerini gerçekleştirmek, endüstrileşmesini sağlamak, standartlarına yön vermek ve global bir ekosistem oluşturmak amacıyla çalışan LSTI Forum'daki üyeliğini de hatırlatarak, Turkcell'in, LTE teknolojisi konusunda da Türkiye'de öncü rolü üstlendiğini vurguladı. Turkcell, ayrıca Avrupa Birliği projeleri ve LSTI Forum'daki tecrübelerini kullanarak LTE sonrası için geliştirilmekte olan ve saniyede 1 Gbit'lerin iletiminin hedeflendiği "LTE Advanced" teknolojisinin çalışmalarına da devam ediyor.

LTE teknolojisine yönelik çalışmalarda dünya lideri olan Ericsson'un Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ziya Erdem ise yaptığı değerlendirmede; "Yeni nesil mobil iletişim teknolojisi LTE, şu anda birçok ülkede test ediliyor. LTE artık geleceğin konusu değil, bugünden hazırlanmamız gereken bir teknolojik gelişmedir. Dünyadaki sayılı LTE testleri arasında yer almaktan ve bunu Türkiye'de ilk olarak Turkcell ile birlikte başarmaktan gurur duyuyoruz. Turkcell'le yaptığımız ortak çalışmalarda 170 Mbps üzerindeki hızlara eriştik." şeklinde konuştu.

Erdem ayrıca LTE'nin, veri hızları ve spektrum verimliliği açısından benzersiz bir performans sağladığını belirterek, "Şebeke işletme ve bakım maliyetlerini en aza düşürmek için tasarlanan LTE aynı zamanda enerji kullanımını azaltan ve CO2 salımını düşüren sürdürülebilir şehirler oluşturulması adına da önemli bir etken olarak da öne çıkıyor" dedi.

Test videosunu aşağıda izleyebilirsiniz;

Eski wolkanca.com’da Turkcell 1gb lık dosyayı 1 dakikada indirdi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Turkcell 1gb lık dosyayı 1 dakikada indirdi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

bu hıza bir öperatör ile ulaşmak heyecan verici. ama ne var ki biz daha 3g'nin yüzünü göremedik, lte nerdee…
bu arada indirmede kullandıkları program aslında bir firefox eklentisi. download them all. merak eden olabilir

download gerçekten çok çok iyi.uploadda bir 150 mbit olsa yeter 🙂 . bizdaha 8mbite tam geçemedik.neyse geleceğimiz parlak gözüküyor yada en azından ben öyle görüyorum 🙂

ben 1 gb lık dosyayı c den d ye atarken 10 dakka bekliyorum adamlar nelerle uğraşıyo 😀