Kategoriler
Teknoloji

Sanal dünya: eRepublik – Oyun

Bu bir sanal oyun, Sanalika’ya benzer, oyun hakkında bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

Merhaba, internet üzerinde yeni bir dünya, erepublik’i sizlere tanıtmak istedim. Oyundaki işlevleri parça parça anlatarak aklınızda birşeyler oluşmasını sağlayacağım.


Siyaset
Gerçek dünyadakine benzer şekilde, oyunda da siyaset işlevleri mevcut. Seçimlere girebiliyorsunuz, milletvekili adayı olabiliyorsunuz. Siyasi partiler kurup hükümete talip olabilir, başbakan seçilebilirsiniz. Bakanlarınızı belirleyip ülkenizi kalkındırmanız sizin elinizde!

Savaş
Oyunda savaş ilan etme yetkisi ülke başkanlarında. TSK emirlerine göre savaşabilir, ülke değiştirip yurtdışında müttefiklerinize yardım edebilirsiniz. Ya da dilerseniz Türk ordusuyla birlikte operasyonlara katılma şansınız da var.

İş hayatı
Oyunda, iş arayıp maaşlı bir işçi olabiliyorsunuz. Karakterinizi geliştirip zenginleştirdikçe kendi şirketinizi açıp, kendi şirketinizin patronu olabilirsiniz.

Medya
Kendi gazetenizi çıkarıp geniş kitlelere ulaşabilir, düşüncelerinizi duyurabilirsiniz. Medyadaki bilinirliğiniz arttıkça ülkedeki kamuoyu üzerinde de etkiniz o kadar artıyor.

Daha fazla bilgi ve kılavuz
Buradan, oyun içeriği hakkında yardım bulabilirsiniz. Şurada da bir video var, izlemenizi tavsiye ederim.

Kayıt ol
Hemen kayıt olup sanal dünyada e-vatandaş olarak başlayabilir; ekonomist, medya patronu, siyasetçi, iş adamı ya da bir savaşçı olabilirsiniz.