Kategoriler
Teknoloji

TTNET Tivibu bilgisayar donuyor – çözüm

Ttnet’in Tivibu isimli Internet Televizyonunu ben uzun zamandır kullanıyorum, TTNET Tivibu hakkında burada yazmıştım. Uygulama Microsoft Silverlight kullanıyor, hem tarayıcı ile internet üzerinden hem de bilgisayar yüklenen bir program ile çalıştırılabiliyor.

TTNET Tivibu bilgisayar donuyor - çözüm

İlk kullandığımdan beri Silverlight sayesinde bilgisayar bazen donuyor, takılıyordu. Sebebin Silverlight dan kaynaklandığına emindim ve Alyurt isimli arkadaş Silverlight 4 beta sürümü ile bu sorunun yaşanmadığını bizimle paylaşmış. Denedim evet Silverlight 4 beta sürümünü kurarsanız bilgisayar hiç donmuyor.

Silverlight 4 beta sürümünü şu anda bu adresten indirip kurabilirsiniz: http://silverlight.dlservice.microsoft.com/download/F/6/5/F653F7FD-AD4D-411D-8B1F-9C4B1BD69881/Silverlight_Developer.exe

🙂 sallama osman bilgisyarının konfigirasyonu dandikse bizim suçmuz ne

eywallah arkadaşım verdiğn bilgi sayesinde donmuyor tivibu artık sağol teşekkürler.

sen de saol erdem valla ben dört çekirdek işlemcisi olan bilgisayarda çalıştırmıştım aynı şekilde donuyordu düşün yani. sorun silverlight versiyonun da bu silverlight 4 de hiçbir bilgisayarda donmadı tivibu.

iyi günler.

ilk başlarda donuyordu ttnet müşteri hizmetlerini aradım ve pc nin ram düşük dediler ondan donuyor dediler. bende ram ı değiştirmeyi düşünürken verdiğin sağlıklı bilgi sayesinde yırttım:D

erdem umarım müşteri hizmetleri de bu sayfayı okur ve bilgilenirler.

volkan kardeşim şimdi kuruyorum umarım tivibu artık sorun çıkarmaz ((:

doğru bilgi insanı herzaman yüceltir. web üzerinden izlenmiyor volkan bey… aynı zamanda ttnet müşteri hizmetleri emin olun programın teknik kısmını sizden daha iyi biliyor ve bilmekte zorunda çünkü işleri bu. ek olarak aksine silverlight ' ın beta sürümü içerisindeki vod özelliklerinin kullanımında problemler yaratıyor. o yüzden en sağlı ve kararlı sürüm olan 3.0 kullanmanızı tavsiye ederim..

sayın damn herkes yaşadığını bilir. ttnetçiler çok biliyorsa bu konuya gerek yoktu zaten yalan mmı yazıyoruz biz 🙂

bu bilgiyi buraya aktaran bendim ve görüyorum ki donanımhaberde bana muhalif olanlar burda da boy gösteriyor…!
aldırmayın siz, sorunu yaşayan bilir ve çözüme kavuştuysa ne mutlu…
diğer özellikleri (lafım o çok teknik bilgisi varmış gibi konuşmuş olan şahsa) bizi bağlamıyor. tv izliyorum ve pc'mi canavar gibi sömürmüyor bu yeterli. yine nokta.

yorumunuz için teşekkür ederim sayın taner alyurt. aynen yazdığınız gibi 🙂

aslında hiç birşey bilmeyip çok biliyormuş havalarındasınız zaten sizin gibiler yüzünden birçok şeyin adı çıkıyor bana tek bir yerde tivibu.com.tr den izlenebildiğine dair bir kanıt gösterebilir misiniz sayın volkan yılmaz bey? =) eğer gösterebilirseniz bu siteyi önümüzdeki 20 yıl içerisinde ücretsiz host edeceğim hatta tivibu üyeliğinizi de ücretsiz sağlayacağım =)

nasıl bu kadar eminim veya neye dayanarak bunu söylüyorum derseniz de eğer küçük bir tüyo programın yapımcılarındanım telefon numaranızı bırakın dönüş yapayım yüz yüze görüşelim.. 😉

sayın damn,

ilk başlarda tivibu.com.tr den izleniyordu fakat şimdi izlenmiyor olabilir, tivibu yazılımınınsa yeni versiyonları çıkıyor yani geliştiriyorlar dolayısıyla ben bu konuyu yazarken ki durumunda değil durumlar.

diğer yazdıklarınızı görmezden geliyorum size bu kadarı bile fazla kusura bakmayın.

yorum için teşekkür ederim.