Kategoriler
Eğlence

İlk Göktürk – Alper Çağlar

Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği İlk Göktürk: Önsöz projesinin çekimleri başladı.

Dağ, Panzehir ve Börü gibi filmlerin yapımcısı, kurgu ve senaristi aynı zamanda bazı filmlerinin de yönetmenliğini üstlenen, Türk sinemasının genç yönetmenlerinden Alper Çağlar geçtiğimiz günlerde “İlk Göktürk: Önsöz” isimli son filminin çekimlerine başladı.

İlk Göktürk: Önsöz Sete Çıktı – Yerli ve uluslararası birçok ismin yer aldığı projede; tarihte ilk defa Türk adının geçtiği devlet olan Göktürk İmparatorluğu’nun bağımsızlık mücadelesi ve kuruluşuna odaklanılıyor. İlk Göktürk: Önsöz, yakında sadece BluTV’de!

BluTV’de yayınlanacak “İlk Göktürk: Önsöz“, “İlk Göktürk” sinema filminin girizgahını oluşturmakta. Sinema filminin evreninde geçen ve BluTV Orijinal Yapımı olarak üç bölüm halinde izleyici karşısına çıkacak olan proje sinematik öykü evrenindeki hikayesi sonrasında 3,5 saatlik bir film olarak beyazperdede devam edecek.

Alper Çağlar’ın(@AlperCaglar) yazıp yönettiği ve uzun süredir üzerinde çalıştığı proje birçok farklı aşamadan oluşuyor. Sinema filminin evreninde geçen ve BluTV Orijinal Yapımı olarak üç bölüm halinde izleyici karşısına çıkacak olan ’’İlk Göktürk: Önsöz’’ sinematik öykü evrenindeki hikayesi sonrasında 3,5 saatlik bir film olarak beyaz perdede devam edecek.

Cengiz Coşkun, Arif Diren ve Murat Serezli’nin başrollerinde olduğu, Esra Kılıç, Mert Öcal, Gaziza Tanşolpan ve Sungho Choi gibi birçok başarılı ismi kadrosunda bulunduran projede tarihte ilk defa Türk adının geçtiği devlet olan Göktürk İmparatorluğu’nun bağımsızlık mücadelesi ve kuruluşuna odaklanıyor.

Alper conga aynı zamanda yayıncı, Twitch/Kick/Youtube(şu an hangisi bilemiyorum) canlı yayınları da yapmaktadır, kendisini tanımak için Efe ile yaptıkları canlı yayın oldukça iyi izleyebilirsiniz. Ben de kendi yaş jenerasyonumdan olan bu filmcinin bir hayranı olarak conganın bu işini sabırsızlıkla bekliyorum.

İlk Göktürk filmi için Güncellemeler

Kut aldık, yola çıktık.
İlk Göktürk içinde henüz tanışmadığınız bir aktris daha var. Ama insan değil…

Kaynaklar: