Kategoriler
Kültür Sanat

Televizyon size yetmiyorsa: “Televidyon”

televidyon

Bir grup kafası bozuk insan televizyonda görmek istediklerini bulamaz, nöronlarına yıldırım düşer ve olaylar gelişir.

Bildiğiniz (veya bilmediğiniz) gibi Televidyon diye bir internet sitesi var. Bu site Myk adında “.. 2007’nin tatlı bir yaz akşamında ..” kurulan internetten sıkıldığında bakılası, girilesi internet servisleri olan bir medya kuruluşunundur.

Daha önce Televidyon ile ilintili bazı yazılar olmuş ama ben şuan ki haliyle Televidyon’u incelemek sizlere izlenir/izlenmez programları ve kendi yorumlarımı söylemek (yazmak?) istiyorum.

  Programlar

 1. Bi Müsaade Et! (Tavsiye Edilir!) Bi Müsaade Et!, Televidyon’da ve televizyonda izlenecek en güzel programlardan biri. Fazla vaktinizi almıyor ama bir kahkaha garantisi veriliyor. İki zıt görünen kutbun, çoğu zaman iki farklı düşünceyi konularından sapmadan(!) tartışmalarını izliyorsunuz. Bu kutuplardan birinin adı “Murat Nahçivani”, bu kişiyi ben tanımlamak istemiyorum, çünkü daha iyisi var. Televidyon’da kişinin açıklamasından küçük bir kesit alacağım, anlayan; anlar.

  Murat Nahçivani
  Malzeme mühendisi. Okuycam büyüycem başbakan olucam çılgınlığında başladığı çocukluğunu, ansiklopedi okuyan o garip çocuklar gibi geçirdi. Sonra bitmek bilmeyen eğitim sürecine girişti.
  .. tartışırken sabretmeyi öğrendi. Lakin daha sonra Çağatay (diğer kutup) insanıyla tanışıp tartışırken densiz olmayı öğrendi. Bir süre saçlarını uzatıp afro bir yaşam tarzı benimsedi. Sonra saçlarını kestirip iş hayatını denemeye başladı. İş hayatı enteresan geldiği için ve karşılığında kendisine para verdikleri için çalışmaya devam etmekte.

  İsterseniz şimdide diğer kutbumuzu, yukarıda belirtilen “Çağatay İnsanı”’nı tanıyalım. Adı anladığını gibi “Çağatay” soyadı “Aktürk”. Televidyon’daki tanıma geçmeden önce şunu söylemek istiyorum tıraş olmasaydın olmaz mıydı be? (son yayınlanan bölümü izlerseniz, bu blogu okuduğunu ve tıraş olduğunu anlayabilirsiniz). Tanıma gelelim tanım şu:

  Çağatay Aktürk
  Çocukluğunda astronot olmayı istiyordu lakin radyo TV sinema okudu. 2001 – 2005 yıllarında Cnntürk, Dream Tv, TRT ve prodüksiyon şirketleri arasında asistan – video editör – yönetmen gibi fani görevlerle mekik dokudu. 2005 yılında “ben böyle sektörün…” diyerek sektörden koptu ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışmaya başladı. Şimdilerde bu görevini sürdürse de bir yandan Pcnet’te ve kendi blogunda yazıp çizmeye devam etmektedir. Ayrıca münazara tarihinde 58 saniyelik anlatıma sahip tek kişidir.

 2. Program, Televidyon internet sitesinde “Mizah” kategorisi altında. Aslında bu programın üstüne Wolkanca’nın eski “Lan Blog”’u iyi gider de neyse.

 3. Hem Penaltı Hem Gol! Bunun hakkında yorum yapamam, izlemedim çok. Ama şunu söylesem açıklayıcı olur sanırım. 5. sınıfta futbolla tanışan ve bırakamayan bir hanım ablamızla (Çağla Akgün), futbolcu olacağını sanıp kendini basketbol sahasında bulan (Fatih Bayhan) adlı kişinin yaptıkları, 1-2 bölüm izlememe rağmen, televizyondaki bir çok futbol programından iyi olduğunu anladığım bir programdır kendisi. “Spor” kategorisinde olduğunu söylememe gerek yok sanırım?
 4. Teknosohbet (Tavsiye Edilir!) TeknoSohbet.TV hakkında birçok bilgiyi Blog Wolkanca’da bulabilirsiniz. Kısa bir bilgi vermek gerekirse, Serdar Kuzuloğlu ve Timur Sırt’ın teknoloji sektöründen haber bülteni. Program “Teknoloji” kategorisi altında yayınlanıyor.
 5. Kafa Kafaya Ürün karşılaştırmaları yapılan, ancak bazen arka plana alıp sadece hatırladığınızda sesleri dinlediğiniz bir program haline gelebilen, bayabilen bir program. Ancak sıkılmadan izleyebilirseniz gerçekten iyi bir program. İki teknoloji manyağı tarafından sunulur. Tavsiye edebilirim, ama bilemiyorum, bir izleyin önce derim. “Teknoloji” kategorisi altında yayımlanıyor.
 6. etohum etohum hakkında da bir çok şeyi bu blogdan bulabileceğinizi düşünüyorum. etohum program hakkında bilgi almadan önce size e-tohum etkinlikleri ve e-tohum hakkında detaylı bilgi almanızı öneriyorum. Tavsiye konusunda bir şey diyemem, izlemedim. “Teknoloji” kategorisi altında.
 7. Şipşak (İlgi Alanına GöreTavsiye Edilir!)
  Paris’in yüreğinden kopup gelen, her programda adını duyduğunuz “Julien Aksoy” ile “Burak Barutçu” nun sunduğu güzel bir programdır. Tavsiye edilir ancak fotoğrafçılıkla ilgilenmiyorsanız, açmayın bile; size göre değil. “Teknoloji” kategorisi altında.
 8. Geldik yaşam kategorisine.

 9. Sinevidyon Sinemalardan yeni, eski, vizyonda, yakında her şey burada. Televizyonda daha iyi alternatifleri var, kötü değil ama. “Özgür Poyrazoğlu” ve “Ender Ayna” tarafından sunuluyor.
 10. 22 Dakika Dizi gündemlerini bulabileceğiniz, sinemalarda değil de, televizyonda ne var; hangi diziler var, ne zaman yeni sezon, hangisi iyi, hangisi kötü hepsi için 2 bayan sunucusu ile Televidyon ekran(?)larında.
 11. Çin Günlüğü Çin? Başka bir yorum yapamıyorum, nedense; Çin kültürünü meğer ediyorsanız, izleyebilirsiniz.

Sadece şu anda yayında olan programları yazdım. Tavsiye ettiklerimi, tekrar ediyorum; çok iyiler.

Ayrıca buradan Facebook grubuna, buradan yine Myk’ya ait olan çok güzel bir tekno-haber sitesine yani Yahoyt ’a, buradan Yahoyt’un Facebook grubuna ulaşabilir, programların isimlerine tıklayarak izleyebilirsiniz.

yazın için teşekkür ederim batuhan, çok güzel bir yazı yazmışsın. ben bu senin programlar hakkında yazdığın görüşlerin aslında televizdyon programlarının o sözüm ona "fazlaca abartılan minik sosyal medya" dışında nasıl göründüğünün ve ne düşünüldüğünün bir yansıması olarak gördüm.

çin günlüğü programını yapan yavuz selim şen şu an çin'de bana bir sözü var çinli hatunlara seni seviyorum wolkanca dedirtecek 🙂

etohum programı için etohum sitesinden( <a href="http://www.etohum.com)bilgi” target=”_blank”>www.etohum.com)bilgi alabilirsiniz.

aslında siz de televidyon'da birşeyler yapsanız, çok iyi olurdu?

bu arada uyarı! kadınlar bir müsaade et! i izlemesin.. beğenemezler.