Kategoriler
Konuk Yazar Kültür sanat

Miss Emily Brown – World Traveller (video)

Bu videoya ne yorum yapılır ki? Dinlemek yeter.

A Story Told Well Presents:
Miss Emily Brown with "World Traveller" In September 2009, we spent a day with Miss Emily Brown in Vancouver, BC as she cooled her heels between tours and recorded material for her upcoming release "In Technicolour". A freshly-landed Hannah Epperson backs her up on violin, having just returned from a half year overseas in Berlin, Germany.

This song was recorded in a graveyard near Main and 25th as the sun settled in for the night, and its sombre tones seemed to settle in nicely between the plots surrounding us that evening.

Special thanks to the lovely Ms. Erin Loechner of Design For Mankind (www.designformankind.com) for hand crafting the flowing script that makes up the titling for the piece.

Emily's music can be purchased through these services:
http://payplay.fm/missemilybrown
http://cdbaby.com/cd/missemilybrown

More information about her music can be found at:

www.emilybrownmusic.com

Eski wolkanca.com’da Miss Emily Brown – World Traveller (video) veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Miss Emily Brown – World Traveller (video) için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.