Kategoriler
Kültür Sanat

Emre Aydın Avrupa’nın en iyi sanatçısı seçildi

Avrupa’nın en büyük müzik ödül töreni olarak kabul edilen “MTV Avrupa Müzik Ödülleri”’nde Emre Aydın diğer tüm ülke birincilerini sollayarak birinci olmayı başardı. İngiltere birincisi, dünyaca ünlü şarkıcı Leona Lewis’i bile sollayan Emre Aydın artık Avrupa’nın En İyi Sanatçısı.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde kazananlar, izleyicilerin internet üzerinden ve kısa mesaj yoluyla verdikleri oylarla belirleniyor, en İyi Sanatçı’nın kimin olacağını belirlemek için 12 Ekim 2008 tarihinden bugüne tüm dünyadan gelen oylarla MTV Türkiye’nin adayı Emre Aydın Avrupa’nın Fatihi olmayı başardı. Bu yolda önce Hadise, Sagopa Kajmer, Hayko Cepkin, Hande Yener ve Hadise’yi eleyerek MTV Türkiye birincisi olamayı başaran Emre Aydın, katılan 21 Avrupa ülke birincilerini bile geride bırakarak “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” oldu.

6 Kasım Perşembe gecesi açıklanan oylama sonucunda “AVRUPA’nIN EN İYİ SANATÇISI” olmayı başardı ve dünyaca ünlü yıldızlar; Beyoncé Knowles, The Killers, Kid Rock, Duffy, Pink, Take That, Tokio Hotel, SugaBabes, Solange Knowles, Grace Jones ile aynı sahneyi paylaşma şansını elde etti…

Dünya’nın bir numaralı müzik televizyonu olan MTV, dünyanın 168 bölgesinde, 23 farklı dilde yayın yapmakta olup; ortalama 400 milyon hanede izlenmektedir. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 1 milyar kişi tarafından takip edilen MTV, 09 Kasım gecesi kaçıranlar için MTV Avrupa Müzik Ödülleri gecesini tekrar ekrana getiriyor.

Emre Aydın’ın Liverpool’da yapılan 2008 Avrupa Müzik Ödülleri Töreni’nde sergilediği canlı performansı buradan izleyebilirsiniz.

15. MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde Aydın göğsümüzü kabarttı.
15. MTV Avrupa Müzik Ödülleri, İngiltere’nin Liverpool kentinde yapılan ödül töreniyle sahiplerini buldu.
Echo Arena’da düzenlenen ve 10 bin kişinin katıldığı törenin, 30 milyon kişi tarafından televizyondan izlendiği tahmin ediliyor. Törende, ’’en iyi albüm’ ödülünü “Blackout” albümüyle alan Amerikalı şarkıcı Britney Spears “yılın sanatçısı” ödülünün de sahibi oldu. Emre Aydın’ın, “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödülünü aldığı gecede, 30 Seconds To Mars “Yılın En İyi Rock Grubu”, grubun “Beautiful Lie” parçasına çektiği klip de “yılın en iyi klibi” seçildi. Törende Kanye West “En İyi Hip-Hop Şarkıcısı”, Tokio Hotel, “2008’in Yıldızı”, Rick Astley “Tüm Zamanların En İyi Şarkıcısı”, Pink’in “So What” adlı şarkısı “En İyi Şarkı” ödüllerine layık görüldü. Gecede Onur Ödülü’nün sahibi olan efsanevi The Beatles grubunun eski üyelerinden Paul McCartney, yaptığı konuşmada, Barack Obama’nın ABD Başkanı seçilmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Ödülünü U2 grubunun solisti Bono’dan alan McCartney, The Beatles’ın diğer 3 üyesinden övgüyle bahsetti ve “yıllar önce burada Liverpool’da doğmuş 4 küçük çocuktuk. Fena işler yapmadık. Aileme, sizlere, İngiltere’deki herkese ve ABD’de Obama’ya oy veren herkese teşekkür ederim” dedi. MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde kazananlar, izleyicilerin internet üzerinden ve kısa mesaj yoluyla verdikleri oylarla belirlendi.