Kategoriler
Teknoloji

Sony Ericsoon Xperia – Challenge Xperia Sürücüye Meydan Oku

Kim ne derse desin Google Andorid işletim sistemi cep telefonu, mobil pazara inanılmaz bir yenilik getirdi, bu dalga ile Apple iPhone ve maalesef Nokia hariç tüm cep telefonu üreticileri Andorid işletim sistemli iPhone killer telefonlarını piyasaya sürdü.

Challenge Xperia Sürücüye Meydan Oku
Challenge Xperia Sürücüye Meydan Oku

Bu telefonlardan en başarılı olanı diğerlerinden daha önce hareket eden Samsung olmuştur, Galaxy S ile hem tablet hem cep telefonu ile çok sattı. Şimdi ise ikinci dalgada diğer rakiplerinde yüklenmesi ile pazarda Andorid’li süper telefonlar bir anda çoğaldı, HTC, LG, Sony Ericsoon, Samsung, Motorola ve ismini bilmediğim çıkacak diğer markaların modelleri ile süper Andorid telefon pazarı şenlendi, bence tüketicinin iPhone almak için pek fazla nedeni kamladı çünkü her şeyi ile aynı hatta daha bazı konularda daha iyi olan ve daha ucuz diğer modeller var. Belki de bu yüzden şu an ABD de sayılan iPhone’lar eskisi gibi artık sim kilitli satılmıyor ayrıca son ay içinde fiyatlarda da düşüş yaşandı.

Andorid li süper telefonların içinde bence Samsung’un yeni Galaxy S 2’sinden sonra en iyi telefon Sony Ericsoon Xperia arc. Fiyat oalrak ise LG diğerlerinden çok önde ayrıca LG gerçekten çok hafifi bir telefon elinize aldığınızda bunu farkediyorsunuz telefon enredeyse yok denecek kadar hafif aralarında en hafifi LG, ama kalite ve kullanım benim 1. modelini kullandığım Samsung Galaxy S hepsinin önünde derim, Galaxy’nin ekranı çok iyi, işletim sistemi uyumu ise diğerlerine fark atar Samsung Apps vs, zaten Samsung’un tableti de var tabletin ikinci versiyonu çıkacak diye duydum.

Sony Ericsoon Xperia arc’nin reklam filmine bayıldım, reklam değil bir kısa film edasında çekilmiş ama gerçekten çok iyi çekilmiş, seçilen araba, mekan, oyuncular müthiş. Bir aracın camlarının komple kırılıp yerine metal saç koyuluyor ve ön cama, yan ayna kısımlarına kamerası açık cep telefonları koyuluyor, bu şekilde aracın sürülmesi filmde gösteriliyor. Gerçekten çok orijinal bir fikir. sonyericsson.com/challenge-xperia/challenge the driver

Reklam filmi aşağıda.


İmkansız mı, değil mi? Gözüpek bir sürücü, akıl almaz bir yarış pisti ve üç göz alıcı Xperia™ arc ekranı dışında görüş imkânı yok.