Kategoriler
Internet

LinkedIn Türkçe

Çalışanlar ve şirketler için bir sosyal ağ olan LinkedIn, kullanıcıların iş çevresini genişletmesini sağlıyor. Kullanıcıların iş bulma konusunda da yardımcı olan LinkedIn Türkçe dil seçeneğini bugün ekledi.

LinkedIn
LinkedIn

Yaptığı açıklama ile Türkçe dil desteğini kullanıcılarına sunmaya başladığını duyuran LinkedIn şu anda 600 bin Türk profesyonelin profilini barındıran bu sosyal ağ Türkçe dil desteğiyle bu sayıyı daha da arttırma potansiyeline sahip. LinkedIn, konuyla ilgili olarak yayınladığı basın bülteninde sosyal ağın Türkiye’deki kullanımıyla ilgili bazı bilgileri de paylaştı. Türkiye’deki LinkedIn üyelerinin çoğunlukla çalıştığı sektörler arasında ilk üçü bankacılık, telekomünikasyon ve eğitim oluşturuyor. Şirketler içinde en çok LinkedIn üyesi barındıranlar ise Turkcell, Mynet ve Akbank olarak sıralanıyor.

Türkçe olarak kullanmak için sayfanın en altında bulunan “Language” bağlantısına tıklayıp, açılacak küçük menüden Türkçe’yi seçmeniz yeterli. Ayrıntıları aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

Blogger resimler, videolar, oyunlar, izle, oyna, seyret

LinkedIn, Türkçe dil seçeneğiyle uluslararası kapsamını genişletmeye devam ediyor
Profesyoneller dünyanın her yerinden LinkedIn.com’a artık Türkçe bağlanabilecekler
Dünya çapında 100 milyonu aşkın üyesiyle dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn, bugün Türkçe dil seçeneğini duyurdu. Yaklaşık 600,000 Türk profesyonelin LinkedIn Profili bulunuyor ve Türkiye ile ilgili 1,000’den fazla LinkedIn Grubu halen aktif olarak kullanılıyor. Garanti Bankası, Erdemir, Altınbaş gibi büyük şirketlerin ise LinkedIn Şirket Sayfaları bulunuyor.

Türkiye’deki LinkedIn üyelerinin çoğunlukla çalıştığı sektörler:
1- Bankacılık
2- Telekomünikasyon
3- Eğitim

Türkiye’deki şirketler içinde LinkedIn’de en çok üyesi olan şirketler:
1- Turkcell
2- Mynet
3- Akbank

LinkedIn’in Türkçe versiyonu ile ilgili açıklama yapan LinkedIn EMEA Bölgesi Genel Müdürü Ariel Eckstein, “Avrupa’da halen 25 milyondan fazla profesyonel, LinkedIn’de kendi profesyonel kimliklerini oluşturuyor, kendi network ağlarını kuruyor ve LinkedIn üzerinden görüş ve fırsatlara ulaşıyor” dedi.

Eckstein, “LinkedIn’in artık Türkçe kullanılabilmesi LinkedIn’e katılacak Türk profesyonellerin sayılarının artmasına katkıda bulunacak. Türkiye’deki üye tabanımız halen artış gösteriyor ve LinkedIn’in buradaki büyüme potansiyelinin büyük olduğuna inanıyoruz. Yerel dil seçeneğinin sunulması, çoğunlukla lokal LinkedIn’in kullanıcıları arasında yeni bir jenerasyonun oluşmasına zemin hazırlıyor ve bu da tüm kullanıcılar için yeni bir boyut getirmektedir” şeklinde konuştu.

Dil lokalizasyonu LinkedIn’in uluslararası büyümesinde anahtar rol oynamakta. Bugün, Türkçe’ye ek olarak, Rusça ve Rumence dil seçeneklerini de duyuran LinkedIn, halen İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca olmak üzere altı farklı dilde daha kullanılabiliyor.

www.linkedin.com