Kategoriler
Teknoloji

iPhone mesaj ve rehber yedeklemenin en güvenli yolu

iPhone’da çoğumuz telefonumuzu iTunes ile yedeklediğimizi sanırız ve telefonumuzun yazılımını yeniledikten sonra uygulama, müzik, fotoğraflar, videolar, belgeler vb. içeriğimizi geri yükleyebilirken mesajlarımızı kaybederiz. Bu tecrübeyi yaşadıktan sonra öğrenmiş oluruz ama artık geçtir. iTunes mesajlarımızı yedeklemez.

Burada yazacağım minik ama bazen çok önemli olabilen ipucu mesajlarımızın yedeğini iTunes üzerinden olabilmemizi sağlayacak.

itunes_tr

Öcelikle iPhone’unuzu iTunes ile yedekleyin ve eşsamanlayın. Burada iCloud’a değil bilgisayarınıza eş zamanlamanız önemli, iCloud a yedekliyor iseniz bu yöntem çalışmayabilir.

Daha sonra
XP için – C:Documents and SettingsKullanıcı_AdınızApplication Data
Vista / Win 7 için – C:UsersKullanıcı_AdınızAppDataRoaming
Mac için – User -> Library -> Application Support -> Mobile Sync -> Backup – > [ID]

Klasörüne gidin ve 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28 isimli dosyayı bulun.

Bu dosyanın yedeğini alın.

MEsajlarınız bu dosyanın içerisindedir, yeniden iPhonunuzu kurduktan sonra dosyayı bu dosya ile değiştirirseniz mesajlarınızı geri almış olursunuz.

Aynı şekilde 31bb7ba8914766d4ba40d6dfb6113c8b614be442 dosyası da rehberinizi içerir.

Şu sitede gerekli diğer bilgiler mevcut http://insend.de/ ve http://www.iphonestuffs4u.com/how-to-transfer-iphone-text-messages-to-computer/.

Turkcelli iseniz Turkcell yedek uygulamasını da tavsiye edebilirim, teset ettim yalnız kişi listeniz benimki gibi devasa ise biraz sorun yaratabilir.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

iPhone mesaj ve rehber yedeklemenin en güvenli yolu başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.