Kategoriler
Gündem

Halkın Başbakanı

recep-tayyip-erdoganRecep Tayyip Erdoğan, siyasi duruşu, partisi hepsi bir kenara, seversiniz sevmezsiniz. Başbakan bu akşam gerçekten halkın Başbakanı olduğunu gösterdi. Kedi olalı bir fare tuttu da diyebiliriz. Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı budur, kıytırık birt İsrail devletinin yanında öyle koyun gibi kalcak değildi, bütün dünya bunu konuşacak.

Küresel aktörlerin oyuncağı haline mi geleceğiz? Yoksa kendine güvenen, gücünü bilen bir ülke mi olacağız?

Başbakanın önümüzdeki seçimler için bir şey, ya da bu hareketinin, tavrın siyasi olmadığı gün gibi ortada lütfen bunu iddia etmeyin, Erdoğan’ın bu tavrı ezilen halkaların yanında olan bir devlet başkanının insani bir davranışıdır.

Yarınki gazetelerde köşe yazarlarımızın yazılarını çok merak ediyorum.

Haberlerden:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos’taki zirvede düzenlenen "Gazze" oturumunda İsrail Cumhurbaşkanı Perez ile tartışarak paneli terk etti. Erdoğan, Perez’e "Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz" diyerek "Bundan böyle benim için Davos bitmiştir. Artık Davos’a gelmem" diyerek salondan ayrıldı. Erdoğan’ın etrafında bu sırada gazeteciler ve güvenlik görevlileri tarafından etten duvar örüldü. Büyük izdihama neden olan olay sonrası Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan gözyaşlarına boğuldu.

Erdoğan’ın açıklaması:
"Burada herkese aynı dakikayı verirler ona saygı duyarım. Ama herkese aynı dakikayı vermedikleri zaman buna saygı duymam. Peres’i 25 dakika konuşturmuşlardır. Beni 12 dakika kadar konuşturmuşlardır. Bağırarak konuşmuştur Peres bu da suçluluk psikolojisinin bir gereğidir.Bu kadar önemli bir konuyu yarım saat 45 dakikaya sığdıramazsınız. Bundan sonra da Davos benim için bitmiştir. "

Halkın Başbakanıiçin 12 yanıt

hahahaha 😀 basbakan ilerlememi kat ediyor yoksa kendine haksizlik yapıldı onumu kabullenemiyor 😀 acaba 😀 daha cok sey denir buna ama neyse 😀

valla bence helal olsun. perezin telefonla araması zaten iyice artı puan kazandırdı başbakana. söylenmesi gerekenleri güzel söyledi bence…

eh artık yarın kendimi eve kapatıp yorumları merak ediyorum. özellikle mısır gibi ülkelerde nasıl olacak bakalım.

ortadoğunun en büyük demokrasisinin başbakanının böylesi önemli bir konuda konuşurken el kol hareketleriyle kesilirse böyle tepki verilir. afferim. halen oyum onun değil ama saygımı kazandı.

verdiği tepki gayet yerinde ancak tepkisini verirken kullandığı üslup "yerinde" değil. bu üsluptan bizim çiftçimiz de nasibini almıştı. unuttunuz mu? "ananı da al git" lafı, bu üslubun ne denli çirkin olduğunun ispatı niteliğindedir. gösterdiği tepki hepimizi sevinçlere boğmuştur, o ayrı…

benim devlet adamlığı kimliğim yok dolayısı ile bu harekte benim hoşuma gider. ancak devlet adamlığı bu davranışı gerektirmez. diplomasi diye bir kavram var. madem bu tepki verilecekti neden daha önce verilmedi? herşeyi geçtim bir tepki verdinn. sonuna kadar arkasında dursana bari. hürriyet gazetesinden açıklama geldi:

http://hurriyet.com.tr/gundem/10887334.asp tayyip erdoğan, davos'ta, israil cumhurbaşkanı şimon peres ile katıldığı gazze konulu paneldeki tepkisinin, oturumu yöneten moderatöre olduğunu belirterek, “herhangi bir şekilde ne israil halkını ne cumhurbaşkanı perez'i ne de musevi halkını hedef aldım” dedi.

kimeydi bu tepki? anlayan varsa beri gelsin.

erdoğan'ı kahraman olarak görenler ne çabukda satılan kurumları,özelleştirmeleri,satılan medyayı unuttu?
bugün işgalci güçlerin orta doğudaki en karlı işbirlikçilerinden biri olan akp hükümeti nasıl olurda böyle bir çıkış yapar sanıyorsunuz ? sen ilk önce topraklarını özelleştir,tarımını peşkeş çek,elektrik kurumunu israil'e abd'ye sat,tv kanallarını sat,su şebekeni sat sonra bir münazara'dan trip atarak çık ve kahraman ol ! ne güzel bir seçim kampanyası öyle değilmi ? aynısı neden ırak için yapılmıyor peki ?yazık çok yazık nasıl kandırılıyoruz haberimiz yok.

başbakanımızı, moderatör ve perez' i itten aşşağı ettiği için saygıyla selamlıyorum….

tayyip haklı tebrik ediyorum kendisini ama ağzıyla kuş tutsa bile oyumu yine alamaz