Kategoriler
Kültür Sanat

Serdar ortaç’la “nefes” nefese kalacağız

Pop müzikte söz ve bestede Sezen Aksudan sonra en çok sevdiğim Serdar Ortaç bu yaz “NEFES” kesecek gibi. Serdar Ortaç, birbirinden güzel 16 yeni şarkı ile yaza merhaba demeye hazırlanıyor, Türkiye’nin en başarılı aranjörlerinin emek harcadığı ve kayıtları Londra dahil olmak üzere 5 ayrı stüdyoda gerçekleşen albüm, 500.000 dolarlık bütçesi ile, sezonun en pahalı albümü özelliğini de taşıyor.

Albümde ayrıca, Belçika da yaşayan gururumuz, güzel şarkıcı Hadise’nin Serdar’la birlikte seslendirdiği, “Düşman” ve Türkiye’nin ilk bayan Rapçisi “Sultana”nın rap yaptığı “Ayrı Gitme” isimli şarkılar yer alıyor.

Grafik tasarımı ve fotograf çekimlerini Nihat Odabaşı’nın gerçekleştirdiği albüm de, Raghav, Beyonce, J-Lo gibi ünlülerin çalıştığı ingiliz aranjör Mushtag Omar’ın bir şarkısıda bulunuyor.

Emre Grafson müzik şirketi tarafından, ilk baskısı, 500.000 adet basılarak piyasaya çıkacak olan yapım, içinde bulunduğumuz korsanla mücadele mevsiminde bile, arşivlik şarkıları ile döneme damgasını vurmaya hazırlanıyor.

serdar ortaç - nefes

Hemen hemen hepsini dinledim yine harika serdarcım!!

Albümdeki Eserler

 1. Şeytan
 2. Heyecan
 3. Düşman
 4. Bataklık
 5. Ayrı Gitme
 6. Ayrılmam
 7. Nefes
 8. Bu Da Geçer
 9. Hadi Çal
 10. Darmadağın
 11. Çık Git
 12. Gram
 13. **** İhtişam
 14. Sana Değmez
 15. Başıma Bela
 16. Yokluğunda