Kategoriler
Kültür Sanat

Ölümsüzlüğümsün

Dün akşam bir kız arkadaşımla sohbet ediyoruz lesson; eks aşklar. Tabi bu konuları dişilerle konuşmak biraz zor bir erkek için çünkü kadın ve erkek beyni aynen metabolizmalar gibi farklı çalışıyor.

Konu şöyle açıldı ve gelişti; bana dedi ki –sen aşıksın olm, ben de tabi ret ettim –yok kızım ne aşkı ben mi alakası yok, dedim o ısrar etti ve eski aşklardan başladık sohbete işte o anlattı ben anlattım derkene ben bir soru sordum –seks için mi aşk yoksa aşk için mi seks? onun cevabı tabi bir normal bir vatandaş gibi aşk için seks oldu. Akabinde ben derinlere indim ve aksi muhalif uslubumü takıldım felsefik konuşmalara başlarım bu arada o karşımda delirmek üzere beni dinliyor… Bence insanların karşı cinse aşık olmalarının sebebi ölümün soğuk gerçeğine dayanıyor evet taaa ölüm gerçeğine kadar gider bu mevzu.

Peki nasıl ölüm ne alakası var aşk gibi güzel ve özel bir duygu nasıl olurda ölümle bir ilişkisi olurdu? Anlatmaya çalıştım; insanoğlu bu dünyada var oldu ve bir müddet sonra öldüler yok oldular bu böyle devam etti kadınlar doğurdu doğanlar yaşadı ve öldü. İnsanoğlu bu ölüme çare aradı yüzyıllarca belki binlerce yıl ama başaramadı ve ölümsüzlüğün imkansı olduğunu anladı.

Evet ölümsüzlük diye bir şey yoktu ama insanın doğasında bir ölümsüzlük arzusu hep vardı onu bastıramadı insanoğlu, ne yapmalıydı ölümsüzlük arzusunu gidermeliydi. Ölüm soğuk bir gerçekti ve bunu bilerek hayatına devam ediyordu insan peki ne için yaşıyordu ama bunun bir sonunun var olduğunu bilerek yaşıyordu. Ve sonunda insanoğlu ölümsüzlüğü elde edemeyeceğini ama onun genlerinin sonsuza kadar devam edebileceğini kanısına vardı.

Evet genleri yaşayabilirdi hemde sonsuza kadar dünyanın sonuna kadar. Ama sağlıklı olmalıydı genlerin ölümsüzlüğü… Ondan sonra dünyada onu temsil edecek genlerin sağlıklı ve güzel olmalıydı ona layık olmalıydı… Ve işte sağlıklı, güzel bir eş aramaya o zaman başladı erkek. Ve kadın sağlıklı güçlü bir erkek aradı…

Aşka yaklaşıyoruz…

Sağlıklı ona layık güzel bir kadın ve onun vereceği sağlıklı çocuklar yani genler erkek için bu dünyada ölümsüzlüğün anahtarı işte buydu. Yüzyıllarca erkek bu kadını aradı buldu, bulduğunu sandı, bulamadı, bulup kaybetti ve dahası işte aşk böyle girdi erkeğin hayatına. Erkek için bir tutku oldu artık bu.

Genler modern yaşamla beraber göz ardı edildi farklı isimler verildi ona. İnsanoğlunun bir içgüdüsüydü artık çiftleşmek, üremek, dünyaya sağlıklı genler bırakmak ve ölümsüzlü yaşamak…

Aşk aşk…

Şimdi anladın mı aşk için değil seks, seks içinde değil aşk… Ölümsüzlük için aşk!

Dip not; Bu ve diğer blogdaki yazılarım kişisel zırvalardır kendinizi kaptırmayınız.

  • Aşk yapmak : Onunla uyanmak için bekleyemiyorsunuz.

    Seks yapmak : Uyumak için bekleyemiyorsunuz.

  • Aşk yapmak : Tuvaletinizi yaptığınız sırada bile onunla konuşup kıkırdayabiliyorsunuz.
    Seks yapmak : Söyleyebilecek çok az şeyiniz oluyor.
  • Aşk yapmak : Aşığınızla yatağınızı paylaşıyorsunuz.
    Seks yapmak : Yatakta aranıza görünmez bir engel koyuyorsunuz ve ülkenizin sınırları gibi korumaya çalışıyorsunuz.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Ölümsüzlüğümsün başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Ölümsüzlüğümsüniçin 3 yanıt

abi nediim san ben ya çok ii olmuş açıklaman için teşkür ettim ama aşk için olan sex felsefemi yıktın ya..

tamam okuduğum felsefe kitapları ve rüyalarım böle saçmalıklar yazdırıyor bana bazen yazdıktan sonra gelip burada okuyunca gerçekten saçmalık gibi geliyo banada yazdıklarım, buda garip bişi mesela geçen yıl yazdıklarıma bakıyorum ulan bunları ben mi yazmışım diyorum. o değilde ileride yaşlanınca bunları çocuklarım falan okurlarsa dicekler ulan baba neler yazmışın sen be yuaaww dicekler 😀

bence insanların tatmin olmayan bencillik duyguları burada da işin içine giriyor. mantık çok basit. beni seveni bende severim. insanlar aşık oluyorlar çünkü sevilmek istiyorlar. bak gene "ben" çıktı. sevilmek tatmin ediyor milleti. aynı sekste oyle. tatmın. insanların doymayan tatmınlerı ıste (nefret ediyorum..!)

kaç kişi çok güzel bir karısının suratı yandığı halde onu hala sevebilir. çok nadir. bunlar istisnadır. geri kalanlar ise sadece kendilerini düşündükleri için severler…