Kategoriler
Kültür Sanat

Senin bana yaşattıkların gibi

Doğa her zaman kazanır. Kim ne yaparsa yapsın, hangi hesabı hangi dümeni kurarsa kursun aslında sadece tek kazananı var bu dünyanın. Kimine bazen bir afet gibi çöker, kimine en güzelinden huzur verir. Yağmur olur çamur olur şaşırtır, güneş olur ay olur baktırır, en olmaz anlarda bir yudum nefes olur kurtarır. Kimin savaşı olursa olsun.

720

DOĞA her zaman kazanır, hangi baraj önünü tutabilmiş azgın nehirlerin, hangi dua geri getirebilmiş umut yağmurlarını, aynı aşk gibi değil mi? Aşık olmaya başlayınca insanın içerisinde bir şeyler kıpırdamaya başlar, en çağlayanından bir nehirdir içinde dolaşan, sığmaz hiçbir yere, merdivenlerden koşarak inersin, sadece bir süre için sanırsın sonra aşkın girdabına kapılıp hiç bitmesin diye yalvarırken bulursun kendini.

Aynı senin bana yaşattıkların gibi. Farkına bile varmadan hiç niyetlenmediğin bir hayatı yaşarken bulursun kendini ve zamanla geçici bir hevesle aşk arasındaki farkı daha iyi anlarsın. Ve sen canımın içi biliyor musun? Yaşadığım hayatta içinde sıkışıp kaldığım rutinliklerde bir çıkış olur, en stresli zamanlarımda seni düşündüğümde bir gülümseme oluşur yüzümde. Ben sevmişim bir kere, hiç kimsenin güneşi söndüremeyeceğine, yağmuru bir anda durduramayacağına eminsen, içimde yaşattığım bu aşkında hiç bitmeyeceğine emin olmalısın.