Kategoriler
Teknoloji

Sanalika açıldı

Oyun Stüdyosu’nun oyunu olan sanal dünya oyunu Sanalika Ocak ayında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişme kapatılmıştı, bu ay içinde erişime tekrar açılan Sanalika yenilenmiş haliyle tekrar açıldı.

Sanalika’nın kapatılma nedenleri göz önünde tutularak sistemde çeşitli iyileştirmeler yapılmış, bunlardan en önemlisi cep telefonu onayı. Üyeler cep telefonu onayı ile sisteme girebiliyorlar bu sayede oyunu oynayan çocukları daha güvenli bir ortamda oyunu oynayabilecekler.

Sanalika


Sanalika oyunu hakkında daha önce blogda yazdığımız bir konuya gelen yorumları incelediğimde oyunun çocuklar tarafından çok fazla oynandığını ve oyunun yapısında sanal para ve zenginlik olduğu için rekabetin çok üst düzey olduğunu gördüm, bu durum kötü niyetli kişilerin çocuklara zarar vermesinie ve ayrıca çocukların ruh sağlığını bozması söz konusuydu bence. Yorumları görseniz ki %80’ini yayına almamışımdır dehşettti, yaşı çok küçük çocukların o yaşlarda bu tür yorumları yazmaları, bu tür bir sanal dünyayı çok ciddiye almaları, ebeveynleri çok rahatsız ediyordu.

Sanalika’yı bilmiyorum ama genelde bu gibi girişimlerde yapımcılar veya yatırımcılar elbette ek bir maliyet olduğu için pedagog çalıştırmazlar sadece avukat ile yetinirler ee maluım yasa da yetersiz olunca, o yüzden bu tür çalışmaları sevmiyorum ve takipteyim.

Web sitesi: sanalika.com
Oyun stüdyosu: oyunstudyosu.com
Habert kaynağı: Webrazzi – Sanalika Açıldı!