Kategoriler
Kültür Sanat

İyilik & Güzellikspor – Feridun Düzağaç // TEGV için

11 farklı sanatçının ve Feridun Düzağaç’ın seslendirdiği Feridun Düzağaç şarkılarından oluşan yeni Feridun Düzağaç albümü İyilik & Güzellikspor çıktı. 23 Nisan’da Sony Music etiketiyle yayınlanacak albümün satışından elde edilecek gelir Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak.

İyilik & Güzellikspor
İyilik & Güzellikspor

Daha önce bu konuda şurada yazmıştım, o sıra albüm henüz yapım aşamasındaydı, Feridun Düzağaç hakkında bu bilgileri taze taze alabilmemizi Feridun Düzağaç fan sitesine borçuluyuz.

Albümde yer alan Feridun Düzağaç şarkıları ve seslendiren sanatçılar:
Badem – Aşkın E Hali (1999)
Bertuğ Cemil – İçimden Şehirler Geçiyor (2001)
Cem Adrian – Beni Bırakma (2008)
Emre Aydın – Dipteyim Sondayım (2001)
Hayko Cepkin – Deli (2006)
Jehan Barbur – Yeniköy (2008)
maNga – Beni Unutma (2006)
Melis Danişmend – Çok Geç (2008)
Multitap – Boş Ders Şarkısı (2003)
Pinhani – Çok Aşık (2008)
Redd – Nadas (2003)
Feridun Düzağaç – Yanında (2001) Son Yaprağıydı Güzün (2001), Aşk Çok Uzak (2006)

Badem, Bertuğ Cemil, Cem Adrian, Emre Aydın, Hayko Cepkin, Jehan Barbur, maNga, Melis Danişmend, Multitap, Pinhani ve Redd gibi Türk pop- rock müziğinin başarılı temsilcileri TEGV için bir araya geldi ve “İYİLİK & GÜZELLİKSPOR” adlı bir takım oluşturdu ve bu takımın her bir oyuncusu en çok beğendikleri Feridun Düzağaç şarkısını kurdukları takım ile aynı adı taşıyan “İYİLİK & GÜZELLİK SPOR” adlı albümde seslendirdi.

“İYİLİK & GÜZELLİK SPOR” albümünde hepsi birbirinden değerli şarkıcıların seslendirdiği 11 Feridun Düzağaç şarkısının yanı sıra Feridun Düzağaç’ta “Yanında”, “Son Yaprağıydı Güzün” ve “Aşk Çok Uzak” adlı şarkılarının yeni düzenlemeleriyle albümdeki yerini alıyor…

23 Nisan’da Sony Music etiketiyle yayınlanacak albümün satışından elde edilecek gelir Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak…

Albüm kadrosunun kurduğu “İYİLİK & GÜZELLİKSPOR” takımı 21 Mart Pazartesi akşamı saat 19:00’da toplu poster çekimi için İnönü Stadyumu’nda bir araya gelecek.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 35 yerleşik ilde 12 Eğitim Parkı, 53 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 2 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 1,5 milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor.
Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org http://www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.
21.03.2011