Kategoriler
Teknoloji

Street fighter ve Final fighter oyunları

Dün akşam evimde internetle ilgili bir problem vardı ve havada kötü olunca bir yere çıkamadım. Ne yapayım edeyim derken uzun süredir bilgisayar oyunu oynamadığımı farkettim ve bilgisayar oyunu oynamaya karar verdim, gamepad(oyun tablası, joystick)'ım vardı, son teknoloji ürünü 3-5 oyun bilgisayarımda kuruluydu, bunlar Need For Speed Carbon'dan tutun, Call of Duty 5, pes 2008'e kadar. Açtım bakayım şunları saracak mı beni derken hepsini tek tek denedim sıkıldım, daha önce oynamıştım bu yüzden pek sarmadı bu oyunlar beni.

Daha sonra bilgisayarımın yedek diskinde Street fighter ve Final fighter oyunlarına rastladım, açtım Street fighter gamepad'ımla başladım oyuna, oynarken atari salonlarındaki zamanlarım geldi aklıma, 3'lüler aduketler(hadouken), horyuketler(shoryuken), kırmızı perfektler amanın 1 saat oynadım sonunda hocalarını gösterdim, en çok şu honda'da zorlanıyorum, ibne bir kol sallıyor zıplıyor hopluyor. Bi de ben turbosunda oynadım bunun, Street fighter 2 den sonra biraz hızlandırılmış olarak piyasaya sürülen versiyonu bu.

Street fighter'ı bitirdikten sonra bir de baktım aynı emulatörün içinde Final fighter'da var, oy oy oy, bu namı değer Haggar. Haggar'ın kızını kurtarmak için yanına iki genç alarak yola çıkmasını hikaye eden bu oyun da Cody oynamak için en çok seçilen kahraman, oyun bitince Cody ile diğer oyun kahramanımız Guy kavgaya tutuşuyorlar, heriflerin ikisi de kıza aşık, Haggar'ın kızına.
Bu Final fighter'da Andora isimli iri heriflere ve şu iki de bir arkana zıplayıp hayalarına tekme atan kızlara çok bozuluyorum, yakaladığımda seriye bir alıyorum çat çat çat işlerini bitiriyorum ama şu Andora bir yakaladı mı ibnetör yere düşürdü mü bırakmıyor üzerine pattadan atlıyor falan, fena ya işte.

Bu oyunları bilgisayarınızda oynayacaksanız mutlaka bir gamepad'iniz olsun, gamepad ile o artistik hareketleri yapabilir geçmişte atari salonları nostaljisini evinizde yaşayabilirsiniz.

Dün akşam oynadığım oyundan ekran görüntüleri;

Oyunu buradan indirebilirsiniz, indirdiğiniz .zip arşivini bilgisayarınızın herhangi bir yerine açın daha sonra Capcom isimli dosyayı çalıştırın siyah bir ekran çıkacak, fareyi en üste çekin menüyü göreceksiniz, menüden oyunu seçebilir ve kontroller vb. bir dolu ayarı yapabilirsiniz.

İyi oyunlar.

Eski wolkanca.com’da Street fighter ve Final fighter oyunları veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Street fighter ve Final fighter oyunları için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

bizim arkadaşlar okul yıllarında az mı kaçıp aterilere sığındılar.müdür onları salonlardan az mı topladı.hala bıdık ahmet süper oynuyor aradan 10 yıl geçmesine rağmen.

walla süper ilk okul yılları aklıma geldi az kaçmadık okuldan aynen yaa

bn adım adem çok güzel oyun herkese tavsiye ederim mükemmel dövüş iyi günler dilerim

ben metin eline sağlık cok teşekkürler 14 yasındayım bu oyunsuz yapamıyorum cok sağolsun koyan 🙂

herkes yapmıs aynı seyi yaa..
80 li yılların sonu.. alıp donduruyor geriye bu oyunlar