Kategoriler
Blog

rrrrrrrrrrrrrnnnnnnnnnnhhhh

chewbacca Az önce bir arkadaş, –Volkan bir blog var hayatımda gördüğüm en anlamsız blog, frmt forumda bu blogun ne olduğunu tartışıyorlar çok hararetli bir tartışma var dedi. Arkadaşın bahsettiği bloga girdim baktım blogda yazan tüm yazılar şöyleydi

AAAAAAAAaaa rrrrrrrrrrrrrnnnnnnnnnnhhhh, HHHurrRRRRRRRRnhhhh. UUUHHHGGG-rrrr! UUUHHHGGG-rrrrRRR! UUUHHHGGG-rrrrRRR! HHHurrRRRRRRRRnhhhh. AAAAAAAAaaa rrrrrrrrrrrrrnnnnnnnnnnhhhh!

Biraz dolaştım blogu ve bir goril abi her yazıda boy gösteriyordu o gorili bir yerden tanıyorum ben derken, blogun SEO analizini yaptım ilginçti; Google sayfa değeri (PR) 5, Delicious da 500 civarı imlenmiş vs. Ve sonunda bir baktım Wikipedia da bir yazıda bu blogun linki var. O linke gittim, link Star Wars(Yıldız savaşları) filminde oynayan o gemideki hayvan insandı (: Böylece tartışamalara son noktayı koymuş oldum. [via]

Chewbacca: *
chewbaccaGüçlü, kürkle kaplı, sadık savaşçı Wookie Chewbacca; yeraltında ve Asi Birliğinde oldukça iyi tanınıyordu. Yavin Savaşı’ndan yaklaşık iki yüzyıl önce Kashyyyk Gezegeni’nde doğan Chewbacca oldukça yetenekliydi ve yıldızgemisi pilotluğu ve teknisyenliğinde uzmandı. Kaba kuvvetlerinden ve teknik yeteneklerinden dolayı Wookie’ler İmparatorluk tarafıdan işçi olarak kullanılıyordu. Chewbacca bir İmparatorluk öğrencisi olan Han Solo tarafından serbest bırakılıncaya kadar İmparatorluğun zalim gölgesinden kaçmaya çalışan bir köleydi.
Chewbacca Han’a hep sadık kaldı ve suç dünyasında onun ortağı oldu. İkisi beraber çok iyi bilinen bir kaçakçı ikilisi oluşturdular. Millenium Falcon’a sahip olduklarında ise başarıları efsane halini aldı.
chewbaccaChewie ve Han çok sevdikleri gemileri Falcon’un tamiriyle saatler geçirdiler ve yaptıkları modifikasyonlarla onu orjinal halinden daha iyi bir hale getirdiler. Falcon üzerindeki bu yoğunlaşma tamamen sevgiden kaynaklansa da Chewie efsanevi enerjisi ile tüylü ellerini gemi üzerinde çalıştırmaktan hiç şikayet etmedi.
İkili genelde Solo’nun kibirli ve ’sadece kendilerine hizmet etme’ düşüncelerinen etkilense de, Chewie hep daha tutku dolu oldu. Bunun sebebi Chewie’nin halkının İmparatorluğun ellerinde ölmesinden kaynaklanan kızgınlık olabilirdi. Solo Galaktik Sivil Savaş esnasında etrafta hiçbir ipucu bırakmadan çalışmayı tercih etse de Chewbacca, Asilerin yandaşı olmaya sıcak bakıyordu.
Düşüncelerinin tam aksine, bir görev onları Asi Birliği’nin tam kalbine götürdü. Para karşılığında Chewbacca ve Han iki yolcu ve onların droidlerini Tatooine’den Alderaan’a götürmeyi kabul etti. Ancak yolcularından birinin bir Jedi Şövalyesi, diğerinin Jedi kehanetindeki Seçilmiş Kişi’nin oğlu olduğundan ve yanlarındaki droidlerin hem İmparatorluk hem de Asi Birliği için önem taşıyan bilgiler içerdiğinden haberleri yoktu. Bu yolculuk onları Asi kuvvetlerinin yanına çekti ve İsyan için yıllar boyunca uçmaya devam ettiler.
Chewbacca iki metreden daha uzundu ve kahverengi bir kürke sahipti. Taşıdığı bowcaster’ın cephanesinin bulunduğu bir kemerden, ve Falcon’un ihtiyaç duyabileceği tamiri gidermek için araçların bulunduğu bir torbadan başka hiçbir şey giymiyordu.