Kategoriler
Eğlence

Justice League Snyder Cut

2021’de Justice League filminin tam 4 saat uzunluğundaki Zach Snyder versiyonu HBO Max’da yayınlanacak.

Kafası karışanlar için özet geçeyim; 2017 yılında yayınlanan Justice League isimli filmin yönetmeni olan Zack Snyder’ın kızı çekimler sırasında ölmüştü ve Snyder filmin yönetimini bırakmıştı. Sonrasında boşalan yönetmen koltuğuna Joss Whedon oturdu ve 2017’de bildiğimiz ve izlediğimiz Justice League filmi ortaya çıktı.

Ve şimdi Zack Snyder aynı filmi eski kendi çektiği kısımlar dahil fakat yeni eklemeleri ve hikayesi ile yeniden hazırlıyor, bu yeni film 4 saat uzunluğunda bir film olacak. Aslında bakılırsa yepyeni bir film ve adı “Justice League Snyder Cut” olacağı açıklandı, fakat önceki Justice League filminin görüntüleri de(sadece Zack Snyder’in çektiği kısımlar) kullanılacak.

Snyder Cut anlamı da Zack Snyder’ın çektiği bölümlerin bilinen 2017 vizyo tarihli Justice League filmindeki sahneler, ve bu sahnelerin veya hikayenin de yeni filme dahil olacağı için yeni filmin adı Justice League Snyder Cut olarak adlandırıldı.

Yeni film 70 Milyon dolara mal olacak diye açıklandı.

Zack Snyder Temmuz ayında yaptığı açıklamada, dört saatlik HBO MAX yeniden düzenlemesinin Joss Whedon tarafından yönetilen film versiyonundan hiçbir şey içermeyeceğini söyledi.

Film ile ilgili daha fazla güncel haber için Flipboard konusunu takip etmenizi tavsiye ederim ve tabii ki beni de takibe alın.

Film hakkında yayınlanan çeşitli kaynaklardan alıntılar ve linkler paylaşarak konuyu bitirelim ve 2021 yılı içerisinde(tam tarih henüz bilinmiyor) yayınlanacak filmi beklemeye başlayalım.

Zack Snyder’s Justice League, yönetmen Zack Snyder’ın DCEU filmi olan Justice League’in gerçek versiyonudur. Yönetmenin yaşadığı trajik olay sonrası film, Joss Whedon tarafından büyük bir değişikliğe uğradı. Hayranlar ise Snyder’ın versiyonunu görmek istedikleri için #ReleaseTheSnyderCut adında bir hareket başlatmıştır. 2 yılın ardından ise bekleyiş sonlandı, Zack Snyder’s Justice League, HBO Max’te 2021 yılında yayımlanacak. Söylentilere göre de filmin ek çekimleri için 20-30 milyon dolar bütçe ayırılmıştır.

Wikipedia

Neredeyse 3 yıldır bu insanlar tarafından isteniyor ve dile getiriliyordu, Zack Snyder’s Justice League’in yayınlanacağı haberi çıkınca sosyal medyada #ReleasetheSnyderCut hashtagi ile kutlandı.

Zack Snyder Twitter hesabı
Justice League: Director’s Cut | Official Teaser Update | HBO Max

Konuyla ilgili konuşan Zach Snyder,”Sanatçıların gerçek vizyonlarının gerçekleşmesini sağladıkları için bu cesur jestleri nedeniyle HBO Max ve Warner Brothers’a teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca SnyderCut hareketini destekleyen ve bugünlere gelmemizi sağlayan her bir bireye de özel bir teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

The Hollywood Reporter’a da bazı açıklamalarda bulunan Snyder,”Snyder versiyonu tamamıyla yeni bir şey olacak. Özellikle de sinemada yayınlanan filmi izleyenleri yepyeni bir deneyim bekliyor.” şeklinde konuştu. Snyder ayrıca sinemalarda yayınlanan versiyonu aradan geçen iki buçuk yıla rağmen hâlâ izlemediğini söyledi.

Warner Bros. Pictures Group başkanı Toby Emmerich ise,”Justice League’in büyük bir merakla beklenen bu versiyonunu hayranlarla paylaşacak olmaktan dolayı müthiş heyecan duyuyoruz. Zach’in hikayesini paylaşmak için şu anda iyi bir zamanda olduğumuzu düşünüyorum. HBO Max da bunun için kusursuz bir platform.” şeklinde konuştu.

4 saat uzunluğundaki Justice League Zack Snyder versiyonu 2021 yılında yayınlanacak. HBO Max’ın filmi altı bölümlük bir mini-seri halinde veya ter parça olarak yayınlayabileceği söyleniyor.

The Hollywood Reporter’da yer alan ifadelere göre Warner Bros, Snyder versiyonunu hazırlaması için Zack Snyder’a 20-30 milyon dolar arasında bir para ödemiş.

The Hollywood Reporter

Heyecanla bekliyoruz.