Önce vatan

Güneydoğu'dan Öyküler: Önce Vatan 1.Bölüm

Millet olarak ya çok esnek ya da kafamız çok karışık ben bu yaşıma geldim hala nedir bizim olayımız anlamış değilim ülke olarak. Türk müyüz? Cumhuriyet? Atatürk? İslam? Ne ayak olduğumuz belli değil, hepsi, hiç biri böyle karışık kuruşuk geçiyor tarih. Belki en iyi yabancılar çözmüştür bizim milleti açıklarken.
Ak Parti iktidar olduktan sonra hemen hemen bütün kamu dairelerinde mescitler açıldı, ne bileyim cuma günü karakola gidiyorsun polis yok ortada bomboş, niye e hepsi cuma da, e iktidar neyse biz oyuz esneğiz ya. Yarın gay bir başbakan olsa maazallah durum çok acayip olabilir de.

Bir açılım hikayesidir gidiyor son dönemde tepeden bize indirilen modanın adı: açılım. Açılacaksın arkadaş, açılabildiğin, açabildiğin yere kadar ucu bucağı yok nereye dokunursa dokunsun. Ben zaten Mhp'nin genel başkanının ses tonundan takip ediyorum tüm gündemi yemin ederim, eğer o fazla bağırıyorsa bilin ki ya bir işte böyle açılım yada ona benzer bir bokluklar vardır o adam boşuna bağırmaz 🙂

“Ne mutlu Türk’üm diyene” ile böbürlenme devri kapanmıştır arkadaşlar ona göre, bundan sonra “Ne mutlu önce vatanım” diyene çünkü bizimkiler dağdakilere sempatik görünmek için her türlü açılımı yapmayı kafaya koymuş gibi görünüyor. Göt bunlar, sen yıllarca okullarda böyle öğret, çocukluğundan beri adama askerlik dahil bunu empoze et sonra gel yıllar sonra yok anam öyle değil böyle. Resmen devrim yapıyor adamlar, eski devrimciler bunları görse şöyle derdi -ulan görüyormuşsun biz o kadar kıçımızı yırttık da zorla yaptık bunlar ne kolay yapıyorlar lan.

Bu ara böyle, bakalım ileride nasıl olur. 28 yaşımdayım tonla siyasi, politik ideolojiler olsun, işler olsun tonla diyorum ya garip şey gördüm ve sonunda anladım ki arkadaş bunun sonu yok, lan iki dakika insan taklidi yapın, yerinizde sabit durun da biz de bir nefes alalım yahu.

Güneydoğu’dan Öyküler: Önce Vatan 1.Bölüm

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.