Kategoriler
Internet

Hoca sen leğen satarken ben buradaydım

Biz internette sonradan adına sosyal medya diyecekleri yapıyı dünyaya getirip onu geliştirirken sonradan sosyal ağlarda şu ahlaklı şu ahlaksız diye ahkam kesecek hocalar henüz derslerinde öğrencilere leğen satmayı öğretiyordu.

Sonra bunlar adam oldu veya adam olduğunu sandı biz çekirdekten gelenlere bok atmaya başladılar. Ardından öğrencileri de çalıştıkları şirketlerin kıçlarını yalamaya, kendileri göstermek adına kokuttular da kokuttular ismini ağızlarına doladıkları ama bizim yarattığımız ortamları. Biz kaçtık onlar kovaladı, nereye gitsek onlarda ardımızdan geldi.

Ve sonunda biz; koyduk götüne rahvan gitti, iyi de gitti. Şimdi ne bok yerlerse yesinler, s2mden aşağı kasımpaşa, bilmem ne ona şu aleti göndermiş, bilmem ne onları davet etmiş bilmem neyine, o tatile şu buraya falan filan, çokta umurumuzda, benim odam eşantiyon eşya dolu yer yok en marjinalinizden marjinal, en bilmem neyinizden de endik biz zaten. Eğlenin gençler, bazılarının yaşına hürmet edip, bazılarının da cehaletine eyvallah deyip geçeriz.

Siz sadece etiketsiniz biz mamül, etiketi mamülden değerli diye yutturacaksın nereye kadar? Biz kimsenin eyvallahı ile ne geldik ne gittik.