Kategoriler
Hayattan

O zaman eşitlik nerede?

kadin-ve-erkek-esitligiSoruyorum eşitlik denen şey nedir? Bu soruya sorunca için aklınızdan geçen ilk şey kadın hakları öyle değil mi? Hep aklımıza kadınlara yapılan baskılar gelir. Evet erkekler kadınlara karşı biraz fazla tutumludur ve bu yüzden onlara zarar gelmemesini ister. Kadınını büyük bir şefkatle sever, tabi bu şefkat kadının özgürlüğüne de yansır. Kadının özgürlüğü olmayınca erkeklerle arasında büyük bir fark oluyor. Peki bu fark ne derseniz, bu fark eşitliktir.

Aranızda ben zaten kadınımın özgürlüğünü kısıtlamıyorum diyenler olacaktır ama çoğunlukla kılıbık bir insan sırf korkusundan söyler bunları. Dayak yeme korkusundan değil terk edilme korkusundan. Kadınlara aslında bu kadar değer vermemize rağmen onlar bizleri kolayca siler atar. Konumuzun dışına çıktığımın farkındayım ama yazmışken bunları da belirteyim dedim.

Şimdi eşitlik hakkında konuşalım. Kadınlar ne ister? Güzel bir ev ister, hava atıp gezmek için araba ister, gıcır gıcır elbiseler ister, baş başa restoranda yemek yemek ister, modayı yakından takip etmek ister ve en büyük sorun kariyer yapmak ister. Kadınlar sahip olmak istedikleri şeyleri kolayca avucunun içine alabilir.

Ama erkekler öyle değildir. Ben erkekleri kadınların eliyle oynattığı bir tür yaratığa benzetirim. Kadınlar erkeğinin kendisi için yarattığı fırsatları görmez ya da görmezden gelir. Birde tuttururlar ben de çalışmak istiyorum diye.

Şimdi çevrenize bir bakın kadınların elinin değmediği bir şey var mı? Futbol bile oynuyorlar. Kadınlar – Erkeklerin yapabildiği şeyleri bizde yapabiliriz. Ne eksiğimiz var ki sizden? derler. Ama hiç bir erkekten duydunuz mu ben de kadınlar gibi altın günü yapmak istiyorum diye. Kadınlar bizim yaptığımız şeyleri özgürce yapabiliyor ve hiç komik olmuyor. Biz onların yaptığı işleri yapsak dillerden düşemiyoruz. Bir de kadınlar kendilerini çok zeki sanıyorlar. Dünya’nın kendilerinin istediği gibi dönmesini isterler. Kadınlar bu kadar özgür olunca ne olacak peki? Tabi ki erkekler ezilecek ve altta kalacak(Zaten Eziliyorlar).

Kadınların bu kadar erkekleri ezdikten sonra soruyorum sizlere;
-“O Zaman Eşitlik Nerede?” buyurun cevap verin bakalım.

O zaman eşitlik nerede?için 4 yanıt

dur lan (: 2 dakika önce yayımladık yazıyı ufuk 😀

dünya kadınlar yüzünden yaratıldı ve onlar yüzünden kıyamet gelecek ben buna inanıyorum (: adem elmayı(ayva o aslında) yemeseydi bunlar başımıza gelmeyecekti.

ekonomi de kadınlar üzerine kurulu ama yine de yönetim erkeklerin elinde, ne zaman büyük şirketler ve ekomiler kadınların eline geçti işte o zaman kadınların hakimiyeti mümkün olacaktır. belki de volkan’ın bahsettiği kıyamet budur. ama buna daha çok var hala minicik minicik kızları salak ponnylerle altına kaka yapan oyuncak bebeklerle şartlandıra şartlandıra büyütüyorlar anlayacağın eşitlik kadınların bir kısmının ancak bir yaştan sonra aklına gelen bir kavram.. ama bunu hak ediyoruz yeterince ezilmişiz asla eşit olmayacağız belki ezen belki ezilen ama asla eşitlikten söz etmem mümkün olmaz.. bu arada sadece sen isyan etmiyorsun bakın toplumsal veya kadınlar yüzünden ince çorap giyemeyen erkeklerin isyanı..