Kategoriler
Hayattan

Portakal Soyuşunu Seyretmek Çok Güzel

Kadın oldukça hoş, alımlı güzelce bir şey. adam işinde başarılı, kariyer sahibi seviyorlar birbirlerini uzunca süren bir flörtten sonra evlenmişlerdir. Her şey gayet yolunda gidiyor mükemmel bir evlilik yaşamaktalar… Taaki kadının kafasında sebebini bulamadığı düşünceler yer almaya başlıyor.

Kadın…

Son zamanlarda ilişkilerine dair hep kendi kendine şunu soruyor: Sadece bedeni mi seviyor? İyi bir seks hayatımız var bu mu beni çekici kılan ona karşı tam olarak ne ifade ediyorum onun için kadın günlerdir bu sorularla boğuşmakta adamsa hiçbir şeyin farkında bile değil.

Kadın soramaz da bunu şimdi tam çıkmazda. Derken bir akşam televizyon karşısında

yine oturmaktalar her akşam ki rutinleri…Kadın birden adamın ona baktığını fark ediyor adamsa öööyle dalmış, karısına bakıyor kadın oralı olmuyor, elinde bıçak adamsa hâlâ bakmakta kadın nedense dönüp bakamıyor bile garip duygular içinde veee kadın dayanamıyor, dönüyor adama

elinde hâlâ bıçak ölesine bakıyor adama… O da o da bir şey söleycek ama susuyor. Noldu der gibi bakıyor adama elinde bıçak öylece bakıyor… adam gülümsüyor ve şöyle diyor kadına:

“Portakal soyuşunu seyretmek çok güzel.”

-İşte anahtar cümle, her şeyi bir anda yoluna koyuveren cümle…

Kadın şaşırıyor, mutlu çok mutlu, huzurlu ama şaşkın o anda tüm o sorular dağılıveriyor birden kadının aklında ki.

Adam mı?

O maalesef olan biten hiçbir şeyin farkında bile değil sadece gülümsüyor.

Sevgili dostum Serdar (üye :Shibumi) ile kadın erkek ilişkileri ve kadınların her şey yolunda giderken birden bire içine girdikleri ve zamanla bir hastalık halini alan düşünceler sonucunda kendilerine ve ilişkilerine nasıl zarar verdikleri hakkında konuşurken bana bu hikayeden bahsetti biraz ve gerçekten çok hoşuma gitti. Kendisinin izni dahilinde sizlerle paylaştım.