Kategoriler
Kültür Sanat

Büyüdük aniden

Bence yılın en güzel müzik parçalarından bir tanesi bu, Ogün Sanlısoy’un bu şarkısını ben çok beğendim ve kulağımdan(dilimden olmalı aslında ama sesim berbat) düşmüyor.

buyuduk-aniden

Ogün 1971 Gölcük doğumlu, Fenerbahçe lisesi sonrasında Mimar Sinan Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü mezunu. İlk demo kaydını 1989 yılında Kubilay Özvardar ile ajustik dinleti olarak hazırladı, Sugar Mice ile ve birçok grupta solist olarak yer aldı, çalıştı, Pentagram da bunlardan biriydi. Çeşitli rock dergileri tarafından yılın en iyi erkek rock solisti seçildi Türkiye’de. Özlem Tekin ile çalıştı, ona besteler yaptı.

Büyüdük Aniden // Ogün Sanlısoy

Ve işte son albümü Büyüdük Aniden ismi ile karşımızda.
Türk Rock müziğinin önemli isimlerinden Ogün Sanlısoy, iki yılı aşkın bir aradan sonra yeni bir albüm ile sevenlerinin karşısına çıktı. Yeni albümünde çocukluk anılarını yâd eden ve çocukken hayatımızda bulunan güzellikleri, hayat yolunda ilerlerken, sürekli rol değiştirip karmaşalar içerisinde bulunmak zorunda kalarak unuttuğumuzu anlatan Ogün Sanlısoy, belki de bir an durup gökyüzüne baktığımızda o eski çocukluk günlerimizi hatırlayarak manevi bir huzur yakalayacağımızı anlatıyor.