Kategoriler
Medya

National Geographic Channel haber ve belgesel alanında 7 Emmy ödülü kazandı

Kanalın tarihinde kazanmış olduğu en fazla sayıda ödül; 4 yıl art arda en fazla adaylık. http://natgeotv.com/tr

Dün gece National Academy of Television Arts & Sciences tarafından yapılan açıklamaya göre National Geographic Channel (NGC) haber ve belgesel alanında toplamda 7 Emmy® ödül sahibi oldu. Bu sayı ile diğer rakip belgesel ve haber kanallarının önüne geçti.

national-geographic-channel


NGC’nin Emmy-ödüllü belgeselleri:
Restrepo: Sebastian Junger Projesi (2 ödül) ― Ödüllü foto muhabiri Tim Hetherington ve gazeteci/yazar Sebastian Junger tarafından Afganistan’da bulunan en tehlikeli sınır bölgelerinden birinde mevzilenen Amerikan askerlerinin yaşadıklarının konu alındığı kayıtlar.

•Uzun Metrajlı Haber Olayı Serisi
•En iyi Montaj

Büyük Göçler (2 ödül) ― Dünya üzerindeki hayvan türlerinin hayatta kalmasını anlatan destansı bir yolculuk.
•En İyi Doğa Belgeseli Sinematografisi
•En İyi Müzik & Ses

Witness Katrina ― Tamamen felaketi yaşayanların gözünden fırtınanın gelişimi ve sonrasında yaşananlar.
•Uzun Metrajlı Tarih Belgeseli

Explorer: Lost Mummies of New Guinea ― Ölü bedenlerin mumyalama yolu ile korunmasının sırlarının çözüldüğü bir belgesel.
•En İyi Haber & Belgesel Sinematografisi Sineması

Explorer: Can the Gulf Survive ― Meksika körfezinde meydana gelen Deepwater Horizon petrol sızıntısının arkasında yatan gerçekler.
•En İyi Araştırma

NGC bu ödül sayısı ile diğer rakip kanalların önüne geçerken, 4 yıl art arda en fazla adaylık alarak da başarısını kanıtlamış oldu.

Ödüller hakkında daha fazla bilgi için: www.emmyonline.tv.

National Geographic Channel Hakkında
Bilgilendirirken eğlendiren belgeselleri ile izleyiciyi ekrana bağlayan National Geographic Channel, Türkiye’de DIGITURK 184. Kanal, Kablo TV S21 bandı, Teledünya 189. Kanal, Tivibu Ev ve Tivibu Web’de 24 saat boyunca yayında
National Geographic Channels International (NGCI) bildiklerimizi, dünyayı görüş şeklimizi ve bizi yaşamaya iten şeyleri sorgulayan programları ile izleyicileri merakla yaşamaya davet etmektedir.National Geographic Television (NGT) ve FOX Entertainment Group’un ortak sahibi olduğu bir girişim olan NGCI, National Geographic Cemiyetinin, National Geographic Channel, National Geographic Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo Wild, Nat Geo Adventure ve Nat Geo Music isimli altı kanalı üzerinden yaptığı keşif, koruma ve eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmaktadır. National Geographic Channel (NGT ile Fox Cable Networks Group’un bir ortak girişimi olan NGC ABD’de dahil) global olarak 163 ülkede, 37 dilde yayınlanıyor ve 380 milyon evde seyrediliyor.