Kategoriler
Medya

Titanic: 100 Years – National Geographic Channel’da

National Geographic Channel’ın gelmiş geçmiş en iyi belgesel dizilerinden biri olduğunu düşündüğüm Titanic belgesellerini kesinlikle izlemelisiniz.

Kategoriler
Medya

National Geographic reklam jeneriğini degiştirdi

Daha önce şurada yazdığim National Geograpichin reklam araları için olan o sinir bozucu jenerik videosu değiştirilmiş. Nasıl sevindim bilemezsiniz, reklamlardan ziyade bu reklam arası vermek için kullandıkları jenerik ile güzelim belgeselleri rezil ediyorlardı.

Kategoriler
Medya

National Geographic reklamları

Televizyonda National Geographic kanalında belgeselleri takip etmeyi seviyorum fakat beleselleri dizilerden de beter her 20 dakika(ölçmedim)da kesip araya uzun süre kanalı takip edenler için Çin işkencesi olan o görüntü ve ses insanı deli ediyor. Açıkçası bu kadar harika içeriği bu kadar beceriksiz sunmanın en mükemmel örneği National Geographic olabilir diye düşünüyorum.

Kategoriler
Medya

National Geographic Channel haber ve belgesel alanında 7 Emmy ödülü kazandı

Kanalın tarihinde kazanmış olduğu en fazla sayıda ödül; 4 yıl art arda en fazla adaylık. http://natgeotv.com/tr Dün gece National Academy of Television Arts & Sciences tarafından yapılan açıklamaya göre National Geographic Channel (NGC) haber ve belgesel alanında toplamda 7 Emmy® ödül sahibi oldu. Bu sayı ile diğer rakip belgesel ve haber kanallarının önüne geçti.

Kategoriler
Hayattan

National Geographic 2011 yeni kaşifi bir Türk

Türk bilim adamı Doç. Dr. Çağan Hakkı Şekercioğlu, National Geographic dergisince “2011 yılının yeni kaşifi” seçildi. Utah Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi, Kars Kuzey Doğa Derneği Başkanı, kuş bilimci ve ekolog Şekercioğlu, derginin, 2011 yılının genç, öncü ve vizyon sahibi, keşfin, maceranın ve küresel sorunların çözümünde sınırları zorlayan bir sonraki neslin yenilikçi bilim adamlarını belirlediği […]

Kategoriler
Gündem

Nationalgeographic’den Japonya deprem, tsunami fotoğrafları

Japonya’da yaşanan felaket inanılmaz görüntüler ortaya çıkardı, bazı görüntüler sanki bir filmden alınmış dünyanın sonunun geldiğini gösteren film saheneleri gibiydi. Nationalgeographic’den depremin ardından oluşan tsunami ve nükleer felaket ile ilgili 20 tane haber fotoğrafı ve hikayesini görmenizi istedim. news.nationalgeographic.com | Japan Tsunami: 20 Unforgettable Pictures

Kategoriler
Ivır zıvır

Natgeo arşivlerinden muhteşem fotoğraflar

National Geographic internet sitesi muhteşem fotoğrafların kaynağı, sualtı fotoğrafları, hayvanlar, seyehat, şehirler ve benzeri binlerce harika fotoğrafın olduğu ayrıca bilgisayarlar için masaüstü duvar kağıdı için de muhteşem kaynakların bulunduğu bir yer. http://photography.nationalgeographic.co.in adresinden bu fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Ben aşağıda bunlardan 60 tanesini sizlerle paylaşıyorum.

Kategoriler
Medya

National Geographic de Balıkçılık Serüvenleri

National Geographic de Balıkçılık Serüvenleri isimli bir belgesel var severek izliyorum. Yalnız bir maruzatım var yakalanan balığın denize geri bırakıldığı klişesi. Yani sırf çevrecilere şirin gözükeceğiz diye bu yalanı uyduruyorlar gibi geliyor bana, ne gerek var balık dediğin yakalanır cızbız güzel güzel rakı ile yenir yani hani diyorum nesli tükenen balıkları yakalamanın da anlamı yok […]

Kategoriler
Medya

National Geographic Adventure

National Geographic kanalını biliyoruz, Türkiye ile birlikte onlarca ülke de yayın yapan bir belgesel kanalı. National Geographic Adventure, Televizyonda 1999’da AdventureOne adıyla yayın hayatına başlayan bir belgesel kanalıdır. Kanal, 1 Mayıs 2007 tarihinden bu yana şimdiki ismiyle yani National Geographic Adventure adı ile yayın yapıyor. National Geographic Adventure kanalı Türkiye’de yayın yapmaya Tivibu üzerinde başladı.

Kategoriler
Multimedia

National Geographic 2009 en iyi fotoğraflar

National Geographic’in 2009 fotoğraf koleksiyonundan en iyilerini seçmişler, doğa fotoğraflarına en güzel örneklerini gördüğümüz bu sergiyi paylaşmak istedim ücretsizdir. Fotoğrafçıların objektiflerine sağlık. Fox, Norway