Kategoriler
Kodlama

React.js öğrenmeli misiniz?

Bir web geliştirici neden 2021’de React.js öğrenmeli?

Bir Geliştirici Neden Reactjs Öğrenmeli? Yeni beceriler öğrenmek her zaman güzeldir, ancak tercihan gelecekte gerçekten verimli olacak bir şey öğrenmelisiniz. Zamanınıza ve paranıza değecek bir beceri seçin. React JS’yi öğrenmek başlangıç ​​için iyidir çünkü dünya çapında web geliştiricileri arasında çok popülerdir.

React.js Hakkında

React(React.js veya React JS olarak da bilinir), kullanıcı arayüzleri veya UI bileşenleri oluşturmak için açık kaynaklı, ön uç, JavaScript kitaplığıdır. Facebook şirketleri topluluğu ve bireysel geliştiriciler tarafından çıkarıldı ve geliştirilmektedir. reactjs.org

React.js, modern JavaScript geliştirmede kullanabileceğiniz en kritik ön uç kitaplıklarından biridir. Hızlı ve mobil uygulama benzeri bir kullanıcı deneyimi sağlayan son derece reaktif kullanıcı arayüzleri oluşturmanıza olanak tanır.

Popülarite

Profesyonel geliştiriciler tarafından büyük ölçüde kullanılmaktadır ve dijital alanda React JS’ye hakim olan herkes için birçok iş fırsatı bulunmaktadır. React, kullanıcıları için basit olan ve minimum kodlama kullanan bir JavaScript kütüphanesidir. Kısacası React bir geliştiricinin hayatını kolaylaştırıyor dersek yanlış olmaz.

React Öğrenmenin Önemi

React, kazançlı ve finansal olarak ödüllendirici bir işe sahip olmanızı sağlayabilir. Hem web hem de mobil uygulamalar oluşturmak için kullanıldığından, React’te iyi derecede bilgili kişiler için güçlü bir pazar talebi vardır. React’i öğrenmek için kursları inceleme konusunda asla ikinci bir düşünceniz olmamalıdır.

Tüm güçlü ve zayıf yönleriyle bileşen tabanlı UI oluşturma için bir kütüphane olmaya odaklanacaktır. React.js’nin geleceği çok parlak. Modern JavaScript ve ReactJ’lerin gücüyle, web geliştirme heyecan verici ve bağımlılık yapıyor.

Yine, HTML, CSS ve JavaScript gibi genel web geliştirici becerilerini bilmek bir web geliştiricisi olarak çalışmak için bir zorunluluktur, ancak React gibi temelinizin üzerine ne kadar çok beceri eklerseniz, işverenler ve daha fazla para kazanabilirsiniz. Ve React JS (kelimenin tam anlamıyla bir ay) gibi bir beceriyi öğrenmek için gereken zaman yatırımına baktığınızda, bu yatırımın beyinsiz hale gelmesi. Başarılı bir web geliştiricisi olmanın bir parçası, mevcut teknolojilerin zirvesinde kalmaktır ve şu anda React, web teknolojisi yığınının başındadır. Fikir sahibi olmak için codingwithdidem Youtube kanalını takip etmenizi öneririm.

React’i tam potansiyelinizle öğrendikten ve React’in tüm özelliklerini öğrendikten sonra, muhtemelen React’ten ayrılmayı asla düşünmeyeceksiniz.

Resmi kaynaklar:

React’in büyüleyici tarihi

React, JavaScript dünyasında nispeten genç bir araç olmasına rağmen, yıllar içinde muazzam bir takipçi kitlesi kazanmıştır. İşte dünyanın en popüler teknolojilerinden birinin kısa bir tarihi.
React, JavaScript dünyasında nispeten genç bir araç olmasına rağmen, yıllar içinde muazzam bir takipçi kitlesi kazanmıştır. İşte dünyanın en popüler teknolojilerinden birinin kısa bir tarihi. https://www.bairesdev.com/react/#react-history

Lütfen düşüncelerinizi/yorumlarınızı/geri bildirimlerinizi Twitter üzerinden paylaşın.