Kategoriler
WordPress

WordPress default title separator

WordPress’in varsayılan title ayırıcısını değiştirmek.

WordPress sitenizde kullandığınız tema eğer otomatik title fonksiyonu destekli ise(add_theme_support( 'title-tag' );) sayfaların başlıklarındaki seperator(ayırıcılar) varsayılan olarak –() olmaktadır, ve bunu değiştirmek imkanı aşağıda vereceğim kodla mümkün.

Bu iş içinb kullanacağınız hook; document_title_separator

Aşağıdaki fonksiyonu temanın function.php dosyasına yazarak temanın title/başlıklarında kullanılan ayırıcı işaretini kendinize özel yapabilirsiniz:

add_filter( 'document_title_separator', function($sep) {
	return(
	'&ndash;' // <-- istediğiniz.
	); 
});

Please note that this tip only works if your site title is automatically generated. If your theme doesn’t have title-tag support you may need to enable this manually(add_theme_support( ‘title-tag’ );).

Yukarıdaki kodun yalnızca otomatik title/başlık destekli temalarda çalışacağını unutmayın.

Kaynak: developer.wordpress.org/reference/functions/add_theme_support/

Hepsi bu kadar, hayırlı işler.

wolkanca.com’da WordPress default title separator veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress default title separator için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.