Kategoriler
Internet

Msn 9 çıktı

Uzun zamandır üzerinde çalışılan ve beklenen MSN 9’un (Windows Live Messenger 9) en yeni sürümünü çıktı. Gerçekten çok büyük değişikliklerle karşılaşacağınızı şimdiden belirteyim, özellikle dinamik görüntü resmi oluşturma ve Twitter, Stumble, Flickr gibi hesapların yenilikler başlığında haber olarak dönmesi de devrim gibi bir şey olmuş. Bu sayde Microsoft Msn ile sahip olduğu çok büyük kullanıcı kitlesine bizde sosyaliz biz de kalın dedi sanki. Kısaca Microsoft bu son yeniliklerle gerçekten büyük adım atmış oldu 10 puanı hak etti.

SDN’den Hakkı Alkan’ın Msn 9 yenilikleri hakkında yazdığı yazıyı okuyabilirsiniz.

  • Sürükleyip bırakarak, bir favori kişiler listesi oluşturabiliyorsunuz. Bu listeyi herkese göstermemekte fayda var.
  • Asıl devrim, neredeyse bu pencerede olmuş. Görüntü resimleri sol tarafa alınmış ve bazı iyileştirmelere gidilmiş. Alışmak biraz zaman alsa da, bir süre sonra beğeneceksiniz.
  • Grup oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey “Contacts/Create Group” menüsüne tıklamak. Daha sonra bu ekran ile karşılaşıyorsunuz.
  • Kişi listenizden tek tek seçim yaparak grubunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için “Select from contact picker” bağlantısına tıklamalısınız.
  • MSN ifadelerinde önemli bir değişiklik görmedik. Hatta, eski sürüm MSN’de bulunan ifadeler, yeni sürüme de aktarılabiliyor.
  • Resim paylaşmak istediğinizde bu ekran ile karşılaşıyorsunuz. Dilerseniz çoklu resim de gönderebilirsiniz. Ama karşı tarafta MSN 9 yoksa bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bu yeni Msn sürümü şu anda Microsoft’un sitesinden indirilebilir. Boyutu 127Mb. Veya http://download.live.com.

kusura bakmasınlar hiç indiremem. alsınlar o msnlerini kendileri kullansınlar. töbe yarabbim töbe…

kusura bakmayın ama bu sürüm çok kötü.cam iğrenç gösteriyor,sesler kesik kesik,diğer uygulamalar güzel ama kime sorduysam hiç kimse beğenmedi lütfen bir düzeltme yapın yada eski sürümleri kullanmaya izin verilsin .lütfen buna bir çare bulun .saygılar

windowsmsn olarak yapılmış en zor en karmaşık ve büyük ihtimalle +18 ler için yapılmış işe yaramaz ve sürekli bir hata içinde zorluk cıkartan bir sürümdür. puan:10/2

cam çok kötü gösterio iğrenç bir sürüm 🥴 8.5 en iyisiydi zorla kullandırıolar bunuda pff istemiorum ya hiç kimse begenmedi ki 9.0 ı 🥴

arkadaşlar son sürümü bende beğenmedim hiç bir özelliği yok ve cam çok kötü gösteriyor neden mecbur tutuyorlar anlamadım. sorumlu kimse lütfen düzeltsin şunu beeee