Kategoriler
Internet

Facebook’dan mahkeme kararı tebliğ edildi

Bugün Anadolu Ajansı’nın geçtiği habere göre Avusturalya’da bir avuka, borcunu ödemeyen bir elemana, ipotek ettirdikleri evlerinin haczedildiğine dair mahkeme kararını internetin en popüler sosyal ağ sitesi Facebook üzerinden tebliğ etti.

Haberin tamamı şöyle;

Avustralya’da bir avukat, borcunu ödemeyen bir çifte, ipotek ettirdikleri evlerinin haczedildiğine dair mahkeme kararını sosyal iletişim ağı Facebook ile tebliğ etti.

Avustralya Yüksek Mahkemesi, geçen cuma avukat Mark McCormack’in, ne evlerinde bulunan ne de elektronik posta adreslerinden ulaşılan çifte 3 Ekim’de alınan mahkeme kararını tebliğ etmek için Facebook’u kullanma talebini onayladı.

Avukat McCormack, müvekkilinin başkent Canberra’daki evi alabilmesi için mahkeme kararını davalı tarafa tebliğ etmek zorunda olduğunu belirterek, ellerindeki bilgiler sayesinde davalıları Facebook’ta bulduklarını bildirdi.

Davacının, davalıların Facebook’taki arkadaş listesinde kayıtlı olması sayesinde de mahkeme kararının kolaylıkla tebliğ edildiği belirtildi.

facebook

Ben öncelikle bu cin cin fikirli avukatı daha sonra da Avustralya Yüksek Mahkemesi’ni kutluyorum, bunun ülkemizde bir örnek teşkil edip edemeceği konusunda hiç bir fikrim yok ama nacizane şahsi fikrim çok mantıklı.