Kategoriler
Internet

Paramarka: Pijama, Terlik, Reklam!

paramarkaParmarka.com daha önce gördüğüm ama pek ilgilenmediğim internet sitelerinden biriydi. Geçen akşam tanıştık kendileriyle biraz bilgi sahibi oldum site ile ilgili ve hakikaten eğlenerek para kazanılabilirmiş oradan.

Orada markalar var mesela bir gömlek markası, sen böyle eğeleneceli, uçuk kaçık kafanda ne varsa o gömleğe yönelik bir video veya fotoğraf ya da herhangi bir meteryal neyse işte, reklam filan yapıyorsun gönderiyorsun siteye.

Sonra abiler bunu oyluyor en çok sevilen veya en çok beğenlinen şeyi yapan kimse o paraları götürüyor. Olay bu, süpermiş yani. Bunu bir ara deneyeceğim.

Pijama, Terlik, Reklam:
www.paramarka.com

Paramarka, “Herkes reklamcı olabilir” sloganıyla yola çıktı ve bu akşam ilk yarışmanın kazananları belli oluyor. Çilek çocuk odasının slogan yarışmasını kazananları ödül alacak.

Yarışma sonucunda iki birinci seçildi; biri üyeler tarafından en çok oy alan, diğeriyse marka yöneticileri tarafından en beğenilen çalışma. Her iki reklamcı 1.000’er TL olmak üzere toplam 2.000TL para ödülünün sahibi olacak.

www.paramarka.com beyin, göz ve kulak olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. Beyin’de reklam dünyasına ilgi duyan ve bu dünyada varolmak isteyen herkes hedefleniyor. Burada Türkiye’nin önde gelen ve beğenilen markaları ya da ürünlerine ilişkin bilgiler verilerek katılımcılardan bununla ilgili bir reklam hazırlaması isteniyor. Sonrasında hazırlanan reklamlar kullanıcıların oylamasına sunuluyor ve kazanan reklama marka tarafından bir para ödülü veriliyor.

Sitenin henüz aktive olmayan diğer iki bölüm göz ve kulak ise önümüzdeki aylarda faaliyet geçecek. Göz bölümünde kullanıcılar reklamları izleyip değerlendirirken, Kulak bölümünde kullanıcılar markalara ve ürünlere ilişkin deneyimlerini diğer katılımcılarla paylaşacaklar.

www.paramarka.com, markaların reklamını internet üzerinden tüketicinin kendisine yaptırarak müşterinin o ürün veya hizmetle en yakın ilişkiye geçmesini sağlayan bir online platformdur. Paramarka tüketicilere, markalar için çeşitli kampanyalar hazırlayarak ve izledikleri reklamları yorumlayıp sitedeki anketleri doldurarak para kazanma imkânı sağlar. Markalara da ürün ve hizmetlerini yeni bir mecrada hedef kitlelerine doğrudan ve interaktif bir şekilde ulaştırma imkânı sağlar.