Kategoriler
Gündem

İmam olmak varmış

5.868 memur alınacağını önceden duyduğum için umutluydum fakat; bu 5.868 adayın 3380’i İmam Hatip Lisesi mezunlarının başvuracağı alanlar olduğunu görünce adete yıkıldım.Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı kadroları aynen size aktarıyorum.İmam-Hatip 3100 Adet
Kuran Kursu Öğreticisi 50 Adet
Müezzin-Kayyım 230 AdetToplamda da 3380 adete tekabül ediyor. Rakamlarda umarım yanlışlık yoktur, çok olunca toplamakta zor oluyor.Kendi alanım olan Bilgisayar Programcılığı bölümünden ise Türkiye geneline 31 tane alınacak olması, o 31 adet yerinde yaklaşık %60’nın üniversiteler olması benim için bu yerleştirmelerin başlamadan bitmesine neden oldu.

Devletçilik ilkesi ile yönetilen bir devletin 3100 imam alması normal karşılanabilir. Yalnız bu 3100 normal memur alımının %50’sini geçiyor ise, o zaman herkes de bir kuşku uyanır. Keşke bu 3100 imam alımı, genel memur alımının %3-5’lerde kalsaydı da ben de imamlara kızmasaydım.

Damacana.Org blogunun yazarı olan Murat’ın kişisel blogunda yazdığı KPPS yorumunu okudum ve biraz araştırmaya girdim. İtiraf edeyim bu konuyu araştırmaya girmeden içimden şöyle geçti;

olay belli Akp gider ayak kendi kadrolarını yerleştiriyordur araştırmaya gerek yok kesin imamhatip mezunlarını dolduracaklar kadrolara

Bencede bu kadar insafsızlık olmaz kpss sınavını imam seçme sınavı yapsalar daha iyiydi, bu ne be kardeşim memurlardan 1-2 imamlardan 100 er 100 er alıyorlar bu kaçtır böyle, sonrada 30 bin memur aldık diyorlar diğer tercih klavuzunda aynısı oldu yeter artık bu kadar insafslık, Tunceli gibi bir ilde 1 tane cami var 25 imam kontejanı vermişler, hele sinopa 100 tane hepsi 50-60-100 mübarek memura geldimi 1-2 yeter artık… [via]

Tamam devlet bizi işe almak zorunda değil tabii ki, hükümetin kadrolaşma şeylerini tartışacak durumdada değiliz onu zaten her dönem tartışıyorlar aralarında muhalefet partileri ile. İmam olmak varmış hakkatten.

Bir arkadaşın yorumu;

merhaba arkadaşlar. Bakın klavuza baktım. klavuzda bazı görevlendirmelerde bilgisayar sertifikası meb den onaylı olanlar var yani 1 ay meb kursuna gidiyonuz sonra veriyolar meb sertifikası ben 4 yıl teknik lise, 2 yıl meslek yüksek okulu okudum toplam 6 yıl ve 4 yıl da bu işlerin içindeyim eder 10 yıl ama 1 ay kursa gidenler benimle buraya başvuruyor sonrada kamu dairesinde MSN ile sohbet yapıyorlar çünkü 1 ayda bu kadarını öğretiyorlar. Bu sertifikası olanlar düz liseden bizler meslek lisesinden çıkışlıyız biz haftada 20 saat bilgisayar dersi görürken, onlar haftada 20 saat matematik fizik kimya gördüler ve kpss sınavında matematik sorusuyla puan aldılar neden WORD EXCEL POWERPOİNT FLASH QBASIC VBAIC DELPHİ… GİBİ bilgisayar soruları sorulmuyor yani herkesin kendi mesleğine göre böle olmayıncada adam düzliseye gitmiş alıyor 90 ı bir de alıyor bilgisayar sertifikası oh ne güzel başvuruyor giriyor kamuya sonrasıda yukarıda dediğim gibi. İster inanın ister inanmayın kamu daişresinde işim vardı karşımdaki de bilgisayar cı olduğumu biliyordu kalktı bu bilgisayar da bir sorun yaparmısın dedi UTANDIM KENDİMDEN çünkü bir kpss puanı alamadığım için bizim oturmamız gereken yerde iş bilmeyen arkadaşlar oturuyor sonrada para para diye bağırıyorlar biz sabah saat 07:00 dan akşam saat 20:00 a kadar 300 ytl için ssk sız milletin ağzının kokusunu çekiyoruz ama 1.000 ytl alıpta hâlâ zam zam diyen arkadaş lütfen bu anlatığımı düşünün 300 ytl alıyoruz özal sektörde ve de işimizi en iyi şekilde yapıyoruz

Aşağıdaki pdf uzantılı dökümanları açabilmek için Adobe Reader ’ın 5.0 veya üstü sürümünün sisteminizde yüklü olması gerekmektedir. Eğer dökümanları kaydetmek istiyorsanız, kaydetmek istediğiniz dökümanın üzerine sağ tıklayıp “Hedefi Farklı Kaydet” seçeneğini seçiniz.

KPSS-2007/5 TERCİH KILAVUZU

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

İmam olmak varmış başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

İmam olmak varmışiçin 44 yanıt

valla volkan kardeş buraya yazacak okadar çok şey varki, ama o yazılması gerekenleri zamanında memurlar nete yorum olarak çok yazdık. simdiki aklım olsaydı üniversite okumazdım.

cidden, o kadar öğretmen açığı varken bu kadar imam almak niye? ben hiç gittiğim camilerde imam olmadığı için namaz kılınmadığını görmedim ama doğuda bir okula giderseniz öğretmen olmadığı için derslerin boş geçtiğini ve eğitimin verilemediğini görebilirsiniz bu ne yaman çelişkidir..

volkan bey yazınız için çok çok teşekkür ederim. inşallah bir yerlere ulaşır, birilerinin aklı başına gelir. ülkenin 30 tane bilgisayar bilen adama ihtiyacı varsa ben bilgisayar bölümü okuduğuma lanet ederim. bundan önceki yerleştirmelerde de aynısı olmuştu. yine binlerce imam alınmıştı. alacak yer kalmadı hala alıyorlar.
bariz kul hakkı yiyorlar. kul hakkı yemek ne kadar günahtır, herhalde biliyorlardır.

konu ile alakalı değil ama kusura bakmayın.

son iki aydır. bazı blogları ve bazı web sayfalarını dolaşırken karşıma çıkan atatürk resminin yanında biz kaç kişiyiz gibi saçma bir ibare görüyorum. nedir acaba bu yani bence bölücülüğün ikiciliğin daniskası. insanları atatürk'çü ve atatürk'çü olmayan diye ikiye ayırmaya çalıştıklarını düşünüyorum. yani o banneri yapıştırınca atatürk'çü olunuyor eğer yapıştırmasan atatürk'çü olmuyormusuz gibi bir düşünce oluştu bende.. ne kadar saçma bir şey. bannere tıklayınca atatürk ilke ve inkılaplarını anlatan veya türkiye cumhuriyetinin nasıl ileri memleketler seviyesine ulaşacağı düşüncelerinin anlatıldığı bir tek yazı olsa yine gam yemeyeceğim. içi boş bir slogandan başka bir şey yok mağlesef.. bu yazıyı blogumda yayınlayacaktım fakat blog ziyaretcim o kadar yüksek değil. blogcuların kralı durumunda olan volkan arkadaşımızı her türlü insanın takip ettiğini düşünüyorum.

hepinize saygılar sunar iyi günler dilerim.

wolkan bileğine sağlık. bunun gibi okadar çok örnek varki. ama birşey söyliyeyim ben birşeyin değişeceğine inanmıyorum. bu kadar miting yapıldı hepberaber bakalım. oy ibresi tekrar nereyi gösterecek. arkadaşlar bizim milletimi çok pardon ama koyun olduğu sürece bu böyle gider de gider.

imam ol hem bu dünyanı hemde öteki dünyanı dünyanı kurtar
gider ayak nede olsa :=)

hem komik hem saçma içler acısı ve üzerinde durulacak bir konu bence.yaz,yaz bitmez anlat,anlat bitmez birde bunların yandaşları çıkıp ahkam kesmiyorlar mı ona deli oluyorum ben umarım türk halkı akıllanmıştır bu sefer.

yav dostum zaten bu adamların yazacak çok şeyleri var da işte halen millet bu akp ye oy verecem demiyor mu deli oluyorum hakikaten yav…bak bizim memlekette fabrika kurduk devlet teşvik etti kurun diye şimdi ki hükümet bankadan kredi almaya gidince bize diolar ki "biz mi size fabrika kurun dedik demiolar mı!!!" orda öldür adamı gir hapse yat paşa paşa….fabrikadan ekmek yiyecek 300 – 400 kişi varken devletle hiç ilgisi olmayan b.ktan bir otel için içişleri bakanı a.kadir aksu'nun yakın arkadaşına geri ödemesiz 300 milyar verebiliyor devletin parasından artık siz düşünün bunların nasıl kadrolaştıklarını…yakınlarını nasıl kalkındırma partisi ile kalkındırdıklarını ! bir arkadaşta banner olayını yazmış o banner da "ne mutlu türküm diyene" yazıyor arkadaşım kimsenin bölücülük yaptığı yok eğer sen bu sözden utanıyorsan kendinden şüphe et!abdullah gülün bu söz ile ilgili yazıyıda blogumda okumanı tavsiye ediyorum tayyip ve gül ikilisinin nasıl abd ajanı olduklarının en güzel örneği…neyse tuzu kuru olanlar tabii öyle boş boş konuşurlar…

öncelikle netci'ye sonuna kadar katılıyorum.gerçekten bölücülük bu.
imam konusundada grkn'e katılıyorm.(bugünde çok katıldım)
gerçi şu an meslek konusunda rahatım daha liseye geçtim 🙂

ben ilk tercihden belli diyordum ulan imamdan başka kadro yok diye ben bile düşünüyorum 85 puan almışım yerleşirim mi diye yerleşme oranlarına bakıyorum hizmetli işine adam 96 puanla yerleşmişse vay bizim halimize
şimdi gel de imam olma of of

oyumuz akpartiye tabii ki deli olacak ne var arkadaşlar. kişiler ister chp ye verir ister se akpartiye oylarını verebilir. su anda türkiye'de iki parti var. diğerleri bunlara yama olmaktan başka bir çareleri yok. insanın özgür iradesidir. akpartinin icraatları tartışılabilir. ne yaptığı ne yapmadığı sorgulanabilir. mevcut diğer partilerinde daha önce neler yaptığı da unutulmamalıdır. ithal bakanlar. ımf'ye teslimiyet. bölücü başının beslenmesi. diğer partilere bakıyorum. milleti kandırmak üzere verilen boş sözler. örnek mazot. enkaz olarak aldıkları ülkeyi en azından bir krize sürüklemediler. elektrik fiyatları aynı sağlık alanında ki gelişmeler. toplu konut projesi. yollar. daha sayılabilir.

tekrar hepinize iyi günler.

akp.arka kapıdan kaçanların partisi yav oyunuzu bunlara atıpta ziyan etmeyin bunların kendi yandaşlarından başka kimseye faydası olmaz yaptıkları en büyük icraat paradan sıfır attılar.

yazıyı okuyunca dedim li kesin bu yazı ve yorumları siyasi eleştiri içerikli.
yanılmamışım. ne kadar seviyoruz şu partileri tutmayı ve yermeyi. acaba yorum yapanlar kaç tane araştırma yaptılar bu konu hakkında. ne kadar doğru kaynaklardan bilgi aldılar?
o kadar kolay ki karşıdakini eleştirmek. kahve sohbetlerinden akıllarda kalanlar yazıya dökülüveriyor, oluyor bir eleştiri. eminim iktidar da başka bir parti olmuş olsaydı karşıtları da aynı eleştirileri yapacaktı.
merak ediyorum bu ülke de hiç faydalı iş yapan yok mu? biraz insaflı olalım!
( ak partili olduğumu sanmayın sakın, değilim. sadece demokrat bir vatandaş…)

iyi ozaman bırakın işinizi gücünüzü imam olun devletde sizi işe alsın bu kadar saldırma psikolojisi içerisinde yorumlar inanılmaz. aynı şeyin tam tersini düşünün iktidar chp ve imamlara eksik kadro açıyor ne yapalım chp dinsizmi diyelim ki siz akp bunu yaptı diye radikal dinci sıfatı takıyor sunuz inanılmaz biraz daha olumlu düşünün arkadaşlar…

buraya wolkanca birşey yazmayı uunutmuş birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü tercihler de millet kaç puanla yerleşmiş isterseniz aşagıdaki linklerden bakabilirsiniz

2007-kpss (kamu personeli seçme sınavı) sayısal bilgiler kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için kpss-2007/1 yerleştirme sonuçlarındaki en küçük ve en büyük puanlar
ortaözretim mezunları
önlisans mezunları
lisans mezunları

2007-kpss (kamu personeli seçme sınavı) sayısal bilgiler t.c. tarım ve köyişleri bakanlığı kpss-2007/2 yerleştirme sonuçlarındaki en küçük ve en büyük puanlar
en küçük ve en büyük puanlar

2007-kpss (kamu personeli seçme sınavı) sayısal bilgiler kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için kpss-2007/3 yerleştirme sonuçlarındaki en küçük ve en büyük puanlar
en küçük ve en büyük puanlar
2007-kpss (kamu personeli seçme sınavı) sayısal bilgiler kpss-2007/4 yerleştirme sonuçlarındaki en küçük ve en büyük puanlar

ortaözretim mezunları
önlisans mezunları
lisans mezunları

bunlar da benden selamalar

neden devamlı iktidara yüklenilir anlamam. bizim orada bir söz vardır; "yiğidi öldür fakat hakkını ver."

iktidarın akp olması sorun değil, chp de mhp de gp de kılı da yünü de olabilirdi. simdi siz iktidara geldiniz ve şöyle bir denklem ile iç içesiniz.
1- devlet olarak tüm vatandaşlara aynı hakları vermelisiniz. iş ve diğer konularda.

2- imam hatip liselerine elinizde olmadan birileri dolaylı yollardan sadece imam olabilirsin diyor. meslek liseli haricindekilere de siz istediğiniz mesleği seçin diyor.

3- devlete memur lazım, aynı zamanda vatandaşlarınız için adil ve adaletli olmanız lazım.

diyelim ki,
100 imam hatip ve 100 normal lise mezunu var. bütçe ve diğer koşullara göre 110 kişilik kadronuz var.

buyrun adil ve eşit bir şekilde dağılımı yapın. bir yandan 100 kişiyi imam olacaksın diyorsunuz. diğer 100 kişiye her kapıyı açıyorsunuz. sonra eşitlik isteniyor. eğer, eşitlik isteniyorsa sürecin başında olması gerekriyor. sürecin başında eşitlik yoksa, sürecin sonunda eşitlik beklenemez.

ayrıca kafam karıştı ya. ben ösymeye başvurdum sonra da diyanetin de imam aldığını duydum. ona da başvurabilşirmiyim acaba. bana yardımcı olursunuz dimi dostlar…

arkadaşlar ben ihl mezunu hafızım ayrıca kpssden 81 küsür puanım var.sizce imam olma şansım ne kadar ve bu ösym ve diyanetin aynı anda imam almassı neye alamet.saygılarımla…

bence biraz daha yazdıklarınıza dikkat edin. arkadaş tunceli de 1 tane cami var diyor. kardeşim mahallendeki cami değil koskoca bir ilde 1 tane mi cami var.

daha önceki dönemlerde sol partilerin yandaşlarına verdikleri koltukları unutmadık. merak etmeyin. bari bu hükümet kpss yerleştirmesi diye bir şey getirdi. simdi atamalara laf edemiyorsunuz da kadrolara mı sıra geldi.

bir arkadaş da bu hükümet sadece paradan 6 sıfır atmasını bilir demiş. daha önce ki partiler buna cüret bile edemedi. ayrıca bizim paramızla dalga geçildiğini ne çabuk unuttunuz.

eğer bir iddian var ise bir camiye 25 tane imam-müezzin atandığını bunların orada yattığını söylüyorsan ispat edersin bende sana şapka çıkarırım. yoksa memleketin sorunlarına bilmeden koltuğundan atıp tutmamak ve nankör olmamak lazım diye düşünüyorum.

bu ülke de hiç faydalı iş yapan yok mu?

hayır bu ülkede hiç faydalı iş yapan yok…. aksini idda eden varsa helal olsun derim. bu ülke öyle bir batağın içerisindedir ki.. ekonomi, sağlık, eğitim, insan hakları, özgürlük, güvenlik o kadar yolsuz, üretimsiz bir ülke oldu ki bu ülke.. kendi ceplerine para doldurmak için her şey kalitesiz yabancı firmalara satılıyor 1 haftadır bir telefon şirketinin başını şişiriyoruz yaşadığım semtte hala sorun hala sorun sadece bu şehirde değil onlarca şehirde aynı durum. bu telefon şirketine devlet el koymuştu sonra kim bilir kaç kişi para yedi de dünyanın en kötü telefon şirketlerinden birine satıldı. örnek isteyene milyonlarca örnek mevcut. görme engelli merkezinin daha çok para ediyor diye arazisinin satılmasından tutun. uyuşturucu satan polislere kadar görmektedir bu ülke. toplantılarda uyuyanlarından, çoraplarına adını yazdıran, kendini kedi gibi çizdi diye karitatüriste dava açan devlet erkanlarını da, atatürke dilini pabuç kadar uzatıp televizyonda kakara kikiri gülenleri de, bilim adamlarına, projelerine verilen paranın kesilmesine kadar, ananı da al git dendiğini de görmüştür, gıdım gıdım satıldığını da bu toprakların. 25 yaşımda kimseden duymadan gördüğüm bu benim siyaset falan değil harcım değil ki ben politikacı değilim. daha ne iyiliği? bu ülkede iyi birşeyler yapan yok! ülke için 1 adım atan yok. toplumun rahatı için çalışan yok. herkes cebini doldurmaya afedersiniz k*çını kurtarmaya bakıyor. herkes kendi reklamı peşinde.. ne yolu ne suyu ne okulu ne hastanesi ne karın tokluğu.. ülkede gurur duyabileceğimiz ne kaldı? oh be şu yönden çok iyiyiz dediğimiz ne kaldı? tarladaki çifçi ne gerek var diyor biber ekmeye, hale gelen ithal biberi satarım pazarda diyor. tohumu bin para vergisi on bin para.. bu ülkede faydalı iş yapan yok!!!… ?uraya evsizler için ev açayım kim diyor? durumları yerinde olan insanların bile yeşil kart kullandığı, kömür erzak yardımı aldığı, köşe başındaki tarikat okuluna her gün boy boy tosunların girdiği ama yanı başındaki evde aç oturan çocukların olduğu bir ülke burası, kimin ülkesini kime anlatıyorsunuz… tekkeler tarikatlar zaten her yerde daha nesine imamı müezzini. aç olanın nefsi zayıftır.. açlık herşeyi yaptırır.. açlık var bu ülkede daha ne imamı, müezzini.. ülke o kadar büyük bir batağın eşiğinde ki. değil iktidar yanlış anlamayın mesih gelse kurtulmaz bu ülke bu kadar yiyiciden paşa torunundan. aksini idda eden varsa helal olsun tek kelimeyle… ben vatandaşım ben sadece konuşur derdimi söylerim çözüm üretmem üretsem bile onların işine gelmez benim kellemi keser ağzıma çorap tıkar susturur. benim tek lüksüm konuşmak. sorunları çözmek onların işi. boş boş oturmasınlar. kaçınız merak edip te meclis oturumlarında yaşanan diyalogları okuyor? açın bakın meclisin sayfasından.. yemin ediyorum gözlerim yaşarana kadar gülüyorum sonra sattlerce düşünüyorum bunlar mı bizi yönettiğini idda ediyorlar diye… ama bu seçimde de kahretsin ki onlar var. ve bu sene de inatla oy kullanmayacağım. çünkü hiç biri yetkin değil hiç biri bu toplum için iş yapacak karakterde değil. nasıl yemin ediyorlar hala şaşıyorum.. bu ülkede doğmayı ben istemedim, onların da seçim şansı yoktu. ama dedim ya paşa torunu olmak… keşke paşa torunu olsaydım da azcık ta ben yeseydim şu ballı lokumlardan, kestaneli pastalardan. ama bilmiyorlarki onları yapanın halk olduğunu bu toplum olduğunu elbet bir gün uyanacak o açlar ordusu elbet bigün başlayacaz birbirimizi yemeye açlıktan. o zaman butlarının korkusuna kaçacak yer arayacaklar ne oldu bu insanlara diye. tekrar söylüyorum kimse üzerine alınmasın siyaset yapacak kadar siyasi bilgim yok. ama tek lüksüm konuşmak ötesine izin vermez o erkanlar…

evet yukarıda yazılı bütün yorumları destekliyorum bu ne ya bu kadar imam alınır mı insafsızlıktan başka birşey değil yeter ama bunaltılar boşuna yapıyorlar sınavı madem kendi adamları giriyor neden bizler sınava giriyor ve o kadar para yatırıyoruz yazık günah değil mi haksızlık değil mi devlet büyüklerine sesleniyorum açıkta imam kalmadı ne mutlu imam atayana

arkadaşlar ben hem ösym ye hem diyanete başvuru yaptım 81 puanım var ve hafızım bakalım hayırlısı…

işciyiz emeğimizin karşılığını alamıyoruz!
emeklileri yok saydılar!
ekersek daha çok zarar ediyoruz!
esnafız,iflasın eşiğindeyiz!
diplomam var işim yok!
memurum geçinemiyorum!
başörtüsü zulmü hala devam ediyor!

erbakan hükümetlerinde olduzu gibi;yüzzümüz güler,refaha ereriz dedik oy verdik.
ancak dış politikada, ekonomide,tarımda, ezitimde,maneviyatta,kısacası her alanda başarısızlıklarını görünce…

anladıkki…
sensiz olmuyor!

tek çare saadet partisi.

arkadaşlar bu kpss 2007/5 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ya.bir bilgisi olan varmı?

…tunceli gibi bir ilde 1 tane cami var…

şöylebir google'ladım da +87bin cami varmış tüm türkiyede…

ve tuncelide altı tane tarihi cami varmış. her halde şu an müze olmuşlardır.

akp'ye ve imamlara bolca verip veriştirlmiş. kimi çağdaşlıktan dem vurmuş, kimi laiklikten. kimi akp' gider ayak kadrosunu yerleştirdiğinden bahsetmiş. bugün artık gördük ki akp gitmedi, bu ülkede inananlar olduğu sürece de gitmeyecek (tabii bu çizgisini değiştirmez ise), neden imam alımı zorunuza gitti anlamadım. oysa 10 binlerce öğretmen, polis, asker, vb. memur alımlarıda devam ediyor. sakın unutmayın imamlarda bu ülkenin insanları ve onlara da diğer memurlara olduğu kadar bu ülkenin ihtiyacı var. dikkatli olun eninde sonunda imamın önüne geleceksiniz!…

evveeet arkadaşlar, bir imam olarak bu yazılarınızı biraz gülerek,birazda hüzünlenerek okudum…. öncelikle akp,den önceki imam alımları nezaman ve kaçtane, kaç yılında alınmış. bilen varmı? yok…. sene 1996 türkiye geneli 650 imam. ve yılların getirdiği imam açığına rağmen bu kadar alınmış.unutmayın bende bu ülkenin vatandaşıyım. 11 yaşında gurbete çıkarak bu yola baş koydum.
evveet. şimdi biz eğer islama inanıyorsak,onun gereklerini yerine getiriyorsak bu kadar acımasızca imamları kötülemenin bir anlamı olması gerek. sen kendi babanın ölüsünden kaçarken,cenazenin yıkanmasındar irkilirken, işte orda bir o işlerin hepsini yapıyor…..
yok arkadaş yapmayıversin bunları dersen,ozaman yaşadığın yeri b.k götürür, terkedersin prayı. hele senin gibi düşünenler çoğunluksa.

soru: ben babamın ölüsünü yıkarım diyebilen kaç kişi …
soru:ben annemin ölüsünü topraza gömebilirim diyen….

bakın canım kardeşlerim… bu günlere kadar hep imam hatip lisesi mezunları dışlandı itildi.yeter yahu. şurda işimiz denk gitti diye herkes ötüyor

bu milletin önce dinini öğretecek adama ihtiyacı var… biz bu mesleği bilerek seçtik ve önder olma yolunda başlangıç yaptık…sizde seçin mesleğiinizi çok çalışın istediğinizi elde edin. çalışmıyorsanız ve istediğiniz yere geçemiyorsanız biz napalım..eee hocam nasıl böyle konuşursun…bir insan allaha tevekkül edip çalışırsa her istediğini elde eder allahu teala böyle söylemiş. bizçalıştık sabrettik yıllarca itildik kakıldık boş kalan yerlerimizi doldurduk.

ee bunları secimde düşüncektiniz.. verirseniz böle adamlara tabee kendi yandaşlarını alıcaklar.. 😡

bu yazima itirazi olan varsa belgelerle konuşsun diyanet 2006 kpss ile ilk defa 26 mart 2007 de 500 adet 4c imam aldı 2007/1 ataması yapıldı 1 adet imam bile yoktu (öğretmen) 2007/2 ataması yapıldı 1 adet imam bile yoktu (tarım) 2007/3 ataması yapıldı 1 adet bile imam yoktu.(ysk) 2007/4 ataması yapıldı. 30.900 sağlık alındı imam yok. 2007/5 atamaı yapıldı buraya dikkat yılar sonra ilk defa 3000 imam hatip alınıyor haber sitelerine flaşşş haber diye verdiler. halbuki bu atamayla sadece 1500 imam yerleşebiliyor sebebide yeterlilik belgesi olmayan kişiler alım üzerinden kumar oynuyorlar ben atanamıyorum onlarda atanmasın hesabı.. 2007/6 ataması yapılda 1 adet imam bile yoktu(tarım) 2007/7 ataması yapıldı buraya tekrar dikkat 1500 imam alımını hertaraftan yankı bulmuş hükümet bundan dolayı tepki almış. halbuki bu 1500 atama 2007/5''ten kalan kalan ek yerleştirmedir.maalesef bu 1500 den sadece 600 kişi atanabiliyor 900 kadro halen boş 2008/1 atama yapıldı. 1 adet bile imam yok(sağlık) 2008/2 atama yapılacak 1 adet bile imam yok deniliyor soruyorum size 2 yıldır 3000 imam hatibin yerleştirmesini osym sağlıklı bir şekilde yapmamış bu 3000 den 900 boş kalmıştır.(yanlış tercihten dolayı) 2 yıldır bu 2100 sizin gözünüzde neden 21.000 diye görünüyor.. bununlada bitmiyor. diyanet geçen yıl 6000 adet sözleşmeli personel ataması yapmış bu sözleşmelilerden şuan sadece 4000 civarında bulunmaktadır. tam 11 aydır 2000 yer boş diyanet bu 2000 atamayı yapmaktan korkuyor.neden sizin tepkilerinizden dolayı eğer imam atamasını istemiyorsanız cenazenizin kaldırılmasınıda istemeyin… şuan 10.000 camii boşş şimdi yorum sizin artık ben anlatacak bir şey bulamıyorum varsa ekleyeceğiniz buyrun yorum sizin saygılar

imamhatip liselerinin üniversiteye girmeleri engellendi.yıllardır imamhatip alımı da yapımıyor. bu okullardan mezun olanlar vasıfsız elamanmı olacak yani?

herkes işine baksın! ak iktidar gelmeden önce 10 camiden 6 sında görevli yoktu ve hala boş camii binlerce..

sağlık ve eğitim sektörlerinede binlerce atama yapıldı…nerde açık fazla ise ona göre atama yapılır.

ben teknik eğitim fakültesi mezunuyum yıllardır atama bekliyorum.atama yapılmıyor? ama atama nereye yapılacak boş kadro sınırlı sayıda?okul yok?

emekliliği gelipte emekli olmayan yüzlerce kişi var.tabki bizde istiyoruz herkes verdiği emeğin karşılığını alsın,iş güç sahibi olsun..bazen beklemek gerekiyor..

kardeşim yıllarca camiler boş kaldıo ecevit. zi zamanında cami lerde imam yoktu hala yok boşmu kalsın sonra öldüğünüzde leşinizi kimse yıkamaz akbabalar yer gençlikne hale gelmiş madem memur olamıyosunuz gidin emeklı kuyruğunda bekleyin dednizin yerine

bazıları hala bop eşbaşkanıyım diyen,diyarbakırı bop un yıldız yapacağım diyen adamları savunuyor ya.
deli oluyorum.
bop nedir bilmiyorsanız araştırın ulan.
ve banada savunmayın bu adamları.
yok paradan sıfır atmış vs..
geçin bu oyunları..başlatmayın düzelttik dediğiniz ekonomiye.
tasmayı takmışlar size başörtüsü oyunlarıyla.kuranı kerimde yazıyor ya ,"onların gözleri mühürlenmiş göremezler."
tam sizi anlatıyor.
ne abd nin bop oyunlarını görüyorsunuz.nede fettullahın israille yaptığı misyoner işbirliği senaryolarını.
sizide dinler arası diyalogla kandırsınlar.vah vah..helede okul okumuş adamlar inanıyor ya..atlayacam bir yerden aşşağı.

tabi haksızlık sadece size yapılıyo demi öss sınavında bizim puanlarımızın yarısı kırılırken hiç sesinizi çıkarıyomusunuz o zaman haksızlık olmuyomu allh aşkına bir düşün yetmedimi bu kadar haksızlık müsade ette kpss de biraz şansımız olsun

ağzi olan konuşur mübarek kardeşlerim bunca yıl imam kuran kursu hocası vs almadılar önü hep kapalıydı imam alınınca niye bu kadar sıkılıyorsunuz devlet kendi hatasını anlıyor geri telafi etmeye çalışıyor hem bir müslüman diğer müslümanın iyiliğini niye istemiyor ki imam alınıyor kötümü ne güzel sizler ölnce cesetlerini,zi kim yıkıyacak en yakın dostunuz dahi babanız dahi sizin cesedi görünce kaçacaktır yıkıyamam diye….. eeee ozaman kim yıkıyacak tabii ki imamlar oturun kalkın dua edin din adına çalışanlara…..

imam hatip mezunu olup illaki imam olmak gerekmez başka alnlarda allahın dinini yaymak gerekir ve ayrıca imam olup dini kısıtlamaylım bu ulkenin dindar devlet memurlarınada ihtiyacı vardır.

arkadaşlar fazla lafı uzatmayın… ölüsünüde kaldıracakl imam dirisini de… bu kadar da yüklenmeyelim lütfen..

yeter artık kendimi intar edeceğim. ben bıktım artık yoruldum. ben işsiz bir müzik öğretmeniyim.artık dayanacak gücüm kaldmadı.açım ben.hepsinin allah belasını versin…yeter artık yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr………………………………….

sonuçta imamlık veya diyanet personeli belli bir branştır. son 8 yılda bu alana kaç binlerce kişi alındı çok merak ediyorum.lisansüstü yaptım ama ben ve çevremde tanıdığım bir çok arkadaşım yıllardır atanamadık. ama bu tür bir eğitim alan kişinin iş bulamamsı, açıkta kalması mümkün değildir artık.onca yıldır beri takip ediyorum ve şunu söylemek mümkün "bu atamalarla ilgili bir yanlılığın olduğu ortada açık seçik bir gerçektir."bu kadar zamanda hangi branştan bu kadar çok insanın ataması yapılmıştır.bizler alanımızla ilgili 100 kişi daha fazla alınsın allah rızası için diye mücadele ederken,diğer yanda bu branştan her seferinde binlerce kişi alınıyor acaba her yıl bu alanda bu kadar açık nasıl oluşmaktadır? kaldı ki bu insanlar haktan adaletten bahsederler ve ataması yapılan alanda insanlara değerleri,ahlakı, inancı ve "kul hakkı"nı anlatırlar. bu tablonun ne kadar ironik olduğu da açıktır. bu insanların bu ironik tablo karşısında savundukları değerlerin tam aksi işler yapmalarına rağmen vicdanlarının nasıl rahat olduğu da diğer tartışma konularından biri.