Kategoriler
Eğlence

Yüzüklerin Efendisi 2. sezon

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin 2. sezon fragmanı yayınlandı. 2. sezon, 29 Ağustos’ta çıkacak.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri / The Lord of the Rings: The Rings of Power 2. sezon 29 Ağustos’ta Prime Video’da başlıyor.

“Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” dizisinin 2. sezonu için ilk tanıtım fragmanı ve yayın tarihi paylaşıldı!

Karanlık onları bağlayacak. The Rings Of Power 29 Ağustos’ta Prime Video’da geri dönüyor.

“Yüzüklerin Efendisi” (The Lord of the Rings) evreninde geçen “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” (The Lord of the Rings: The Rings of Power) dizinin 2. sezonu için geri sayım başladı. Amazon Prime Video yapımı dizi, 29 Ağustos’ta yeni sezonuyla dönüyor. Heyecanlı bekleyiş sürerken dizinin 2. sezonundan bir tanıtım fragmanı da yayınlandı. Amazon Prime Video’nun en pahalı yapımı olan “Güç Yüzükleri” karışık yorumlar alsa ve hayranlar tarafından eleştirilse de izlenme olarak büyük başarı elde etti.

Yeni sezonda Robert Aramayo, Morfydd Clark, Maxim Baldry, Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards ve Benjamin Walker, Daniel Weyman gibi isimlerse rollerini tekrarlamak için geri dönerken kadroya Ciarán Hinds, Rory Kinnear ve Tanya Moodie de katılıyor.

The Lord of the Rings: The Rings of Power Season 2 - Promotional poster
Promotional poster

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin konusu

Göreceli bir barış zamanında başlayan dizi, uzun süredir korkulan kötülüğün Orta Dünya’da yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşirken hem tanıdık hem de yeni karakterleri takip ediyor. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden, elf başkenti Lindon’un görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor’a ve haritanın en ücra köşelerine kadar bu krallıklar ve karakterler, onlardan sonra da yaşayacak miraslarını şekillendirecekler.

Dizi “Yüzüklerin Efendisi” serisinin ilk kitabından ve “Hobbit”ten yüzlerce yıl önce geçiyor.

Fragmanın sonundaki kara kule?

JRR Tolkien’in mitolojisinde, The Rings of Power 2. sezon fragmanındaki kara kulenin olabileceği birçok ikonik yer var. Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nden binlerce yıl önce geçen Amazon’un Güç Yüzükleri, Tolkien’in kitaplarına ve Peter Jackson’ın film uyarlamalarına kıyasla çok daha barışçıl bir dünyada başladı. The Rings of Power 1. sezonun sona ermesiyle her şey değişti. Sauron, Morgoth’un yenilgisinden bu yana ilk kez kendisini açıkça ortaya koymakla kalmadı, aynı zamanda Mordor’un kökeni de tüm ihtişamıyla gösterildi.

The Rings of Power 2. sezon fragmanı, siyah bir kulenin yaratılmasıyla sona eriyor. Kule muhtemelen zaman çizelgesine uyacak ve 1. sezonun büyük Mordor dönüşünden devam edecek olan Barad-dûr’dur. Diğer olasılıklar ise geçmişe dönüş yoluyla Angband veya zaman çizelgesinde öne çıkan Minas Morgul’dur.
The Rings of Power 2. sezon fragmanı, siyah bir kulenin yaratılmasıyla sona eriyor. Kule muhtemelen zaman çizelgesine uyacak ve 1. sezonun büyük Mordor dönüşünden devam edecek olan Barad-dûr’dur. Diğer olasılıklar ise geçmişe dönüş yoluyla Angband veya zaman çizelgesinde öne çıkan Minas Morgul’dur.

Sauron’un geri dönüş turu The Rings of Power’ın 2. sezonunda da devam edecek . Fragman görüntüleri, Galadriel ve elf arkadaşlarının, Karanlık Lord’un onları 1. sezonda üç yüzük yapmaları için kandırmasının ardından iyileşmeye çabaladıklarını gösteriyor; Orta Dünya’nın geniş bölgeleri ise açıkça Sauron’un eline düşerek Güney Toprakları’nı takip ediyor. The Rings of Power 2. sezon fragmanında Sauron’un karanlığının yayılmasının en belirgin örneği, en sonunda, büyülü bir patlamanın hoş bir dağ manzarasını devasa bir siyah kulenin bulunduğu donmuş bir çoraklığa dönüştürmesiyle ortaya çıkıyor.

3 sezon çalışmaları da başladı

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin showrunner’ları Patrick McKay ve JD Payne ise Amazon ile olan ortaklıklarını uzatıyor. İkili şirketle üç yıllık yeni bir anlaşma imzaladı ve 3. Sezon için ön çalışmalara başlandı.

Amazon, ilk olarak THR’ın duyurduğu ve bugün IGN tarafından da elde edilen basın açıklamasıyla haberi doğruladı. Anlaşma ile beraber McKay ve Payne’in 10:40PM Productions adlı yeni yapım şirketi de hayata geçiyor. Amazon MG Studios televizyon başkanı Vernon Sanders basın açıklamasında dizi ile ilgili şunları söyledi: “JD ve Patrick ile bu olağanüstü yolculuğa beş buçuk yıldan uzun bir süre önce başladık ve asla arkamıza bakmadık. Vizyonlarının kapsamı ve ölçeği ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin rekor kıran ilk sezonunda elde ettiği muazzam küresel başarı karşısında hayrete düşmeye devam ediyoruz. Prime Video müşterilerinin, JD ve Patrick’in ikinci sezon ve sonrasında inşa etmeye devam ettikleri destansı macera ve tehlikelerle dolu dramayı deneyimlemeleri için sabırsızlanıyoruz. Doğal olarak stüdyo olarak, harika hikaye anlatıcılığına olan tutkularını sürdüren bu parlak yaratıcı beyinlerle olan anlaşmamızı uzatmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Amazon’un duyurusunda McKay ve Payne’in Güç Yüzüklerinin 3. Sezonu üzerinde çalışmaya başladıkları da belirtilmiş. Sürecin henüz çok erken bir aşamada olduğunu da not düşmüş olalım. Senaristler odası henüz iş başına geçmemiş ve Amazon’a göre showrunnerlar ilk hikaye taslağını oluşturmaya başlamışlar. Başka bir deyişle 3. Sezon çalışmaları için resmi ilk adım diyebiliriz. Amazon, 3. Sezon prodüksiyonunun, Bray Studios’dan alınıp yine İngiltere’de başka bir bölgede yer alan Shepperton Studios’daki yepyeni bir prodüksiyon tesisine taşınacağını da söylüyor. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin prömiyeri 2022’de Prime Video’da yapılmıştı.

Ek bilgi: Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 1 milyar dolarlık bütçesiyle tarihin bugüne kadarki en pahalı dizisi olduğu biliniyor. Öte yandan Haziran ayında çıkacak bir başka dev yapım olan House of the Dragon dizisinin de 2. Sezon yeni fragmanı yayınlandı. İyi eğlenceler, iyi seyirler.

Dizi hakkında daha detaylı bilgi için ve kaynak: wikipedia.org/wiki/The_Lord_of_the_Rings:_The_Rings_of_Power_season_2