Kategoriler
Medya

Köşe yazarı olmak ister miydiniz?

Hurriyet.Com Genclere Firsat

Habertürk haber sitesinde yazan Atılgan Bayar, 18 Nisan 2007 tarihli yazısında Türk basınının köşe yazarı sıkıntısı vardır diye başlık atmış ve gerçekten çok önemli tespitlerde bulunmuş kutlarım.
Ayrıca bu gün okuduğuma göre Hürriyet gazetesi gençlere gazeteci ve köşe yazarı olma fırsatı veriyor. Bunun içinde Hürriyeti kutlamak istiyorum. [via]

Atılgan Bayar’ın yazısında dediği gibi;

Türkiye’nin kendi üslubu, kendi bakış açısı, kendi tezleri, kendi analizleri ve kendi sentezleri bulunan yazarlara ihtiyacı var.

Türk basınında ‘yeteneksizlerin iktidarı’na karşı gelişecek ‘büyük tasfiye’nin eli kulağında.

Sanırım bu tasviyenini ilk adımı işte bu.

Ben bir yazı yazıp göndereceğim tanıdığım bir çok arkadaşımda kendilerine güvendikleri konular üzerinde bir yazı yazıp gönderecekler, sizde istediğiniz konuda ( mizah, spor vs. ) bir yazı yazıp kompozisyon@hurriyet.com.tr göndererek katılabilirsiniz.

Juri üyeleri çok çetin ona göre (: Ertuğrul ÖZKÖK, Oktay EKŞİ, Doğan HIZLAN, Ferai TINÇ, Özdemir İNCE, Cüneyt ÜLSEVER, Mehmet Y. YILMAZ.

Gençlere büyük fırsat
hurriyet.com.tr size belki de bir mesleğin en büyük fırsat kapısını aralıyor. Gazetecilik ve köşe yazarlığı. İnteraktif gazeteciliğin lider ismi hurriyet.com.tr bu defa yeteneklerinizi geleceğinizle test etme kapısını aralıyor.
BU FIRSATA NASIL KATILACAKSINIZ
Dilediğiniz herhangi bir konuda (mizah da olabilir) 1,5 sayfayı geçmeyecek şekilde köşe yazısı formatındaki yazınızı yazıp kompozisyon@hurriyet.com.tr adresimize gönderin. Kendinizi o gün herhangi bir gazetede yazı yazan bir köşe yazarı yerine koyun. Günlük olayları izleyin ve yorumlayın. Gönderdiğiniz bu metinler; her biri mesleğinde başarılı olmuş Hürriyet Gazetesi’nin değerli köşe yazarları ve yöneticilerinden oluşan jüri tarafından ilk 10 başarılı metni seçecek. Jüri’nin seçtiği ilk 10 isim www.hurriyet.com.tr okurlarının oylarına sunulacak. www.hurriyet.com.tr okurlarının seçtiği ilk 5 kişiye ise hediyelerimiz var. Seçilen ilk 4 kişiye Canon Prima BF-80 fotoğraf makinası ve 1 kişiye Premier VCD Player hediye edeceğiz. Ayrıca en beğenilen 3 kişi gazeteciliğin kapısıdan girmiş olacak. Ve hurriyet.com.tr’de yazarlığa başlayacak.