Kategoriler
Blog

KEY mey ney derken

Dün öğlen ofisteyim, Msn'i açmış ve çevrimiçi halde bırakmışım normalde hep meşgule alırdım bilirler. Arkadaşın biri, şu blogun yazarı aynen şöyle yazmış -Volkan abi bloguna ziyaretçi ister misin? Oturdum masama bu mesajı görünce dedim ulan bak çoluk çocuğun maskarası olduk yahu, bırakacağım bu blog mlog nedir ya sıkıldım dedim içimden. Bir kez daha yazdı cevap yazdım iyi gönder bakalım dedim, tabi ben hala alay ediyor diye biliyorum sadece bozmamak için yutmuş gibi davranma modundayım savayım başımdan da işime bakayım diye düşünüyorum.

Neyse abi adam -Tamam abi logoyu koydum blogun göçerse sunucu dayanmazsa bana haber et, dedi. İyi tamam dedim ben de. Biraz vakit geçti yahu adam bana şu whos.amung.us dan online bilgisini gösteren bağlantıyı gönderdi, açtım baktım o da ne? Tam 9bin kişi online, ve bu anlık. İnanılmazdı, sadece bir sayfa da tam 9bin kişi online ve bu bir wordpress.com blogu. Ben tabi dehşete düştüm lan noluyor bizim wolkanca.com uçtu gitti o halde bakayım şuna derken, evet tam 500 kişi de wolkanca.com da online o an ve blog çökmüş.

Tabi buna benzer durumları daha önce çokça yaşamış tecrübeli bir blogcu olarak hemen statik sayfaları oluşturdum, şu yazıyı yazdım, siteyi pasifleştirdim yani veritabanı ile çalışmasın sadece cache den okusun durumu. İşte dün öğlenden beri sadece o KEY dalgasını arayan ziyaretçiler kullanıyor blogu, bu yazıyı bile zor yazdım da gönderdim buraya gecenin bir yarısı olmasına rağmen.

Efenim bu gösteriyor ki biz millet olarak gerçekten paraya, hele şu devletten gelecek KEY MEY NEY gibi paralara çok muhtacız, vallahi belki benim de KEY alacağım vardır ama ben bakmadım, merak bile etmedim. En son baktığımda bu bloga dün öğlen 12:00 den bu gün sonuna kadar 50bin kişi falan tıklamıştı KEY için, elbette bu da sayabildiğidir ben daha fazladır diye tahmin ediyorum çünkü online 150 kişi altına hiç düşmedi.

Çok meraklı milletiz yahu.

Bu arada şu keyodemeleri.com mudur nedir o da çökmüş. Sonra lan bu wordpress.com çok sağlam site, gerçekten taş gibi sunucuları var.

Eski wolkanca.com’da KEY mey ney derken veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, KEY mey ney derken için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

KEY mey ney derkeniçin 11 yanıt

dün key ödemeleri aramaları sayesinde 68,000 çoğul 50,000 tekil hit sağladım.bugün daha sabahın şu saatinde 6,000 tekil 8,200 çoğul oluşmuş.487 kişi online. bu sayı dün 1500 online falandı.

ay sonunda istatistik bilgilerine baktığımda enteresan anahtar kelimelerle bloguma erişildiğini görüyorum google aramalarında. key ödemelerinden 1 kereceik bahsetsem durum ne olurdu acaba 🙂 ziyaretçinin sayısından çok samimiyet önemli değil mi? okumak, takip etmek için gelmiş olması daha huzurlu yapıyor blog sahibini.

wordpress'i birkaç kez deneyeyim dedim, çözemedim. bu da canımı sıkıyor ama vaktim de yok keşfetmeye 🙁

iyi çalışmalar volkancım

@e-vren 🙂
teşekkürler evden, yazdıklarına katılıyorum ama ben blogcudan çok ticari bir marka gibi yaptım artık bu wolkanca yı. kişisel görmüyorum yani artık. lanblog.wolkanca.com var mesela orasını okumak davetli (: bu yazdıklarını orada yaşayabiliyorum, hem de çok iyi.

o blogun sahibi benim

quadro 3 milyon hit aldı 10 günde,
dünkü ziyaret 1.200.000

hit verdiğim sitelerin istatistikleri çoştu,
leothemaster.net in sahibi leo nun sitesi gün boyu cpu kotasını aştı.

wolkanca.com sitesine erişmek için 2-3 dakika bekliyorlar.

blogspot ta blogu olan bir arkadaşımı google blogunu kapattı. ( gerekçe anlık ziyaret sayısı aşılmış )

yine türkçe sayaç veren sitelerden birisi sayacı kullanan hit verdiğim kişiyi banladı (engelledi). (gerekçe çok fazla cpu ve bw harcıyormuş )

ve oha diyebileceğiniz kendi sitem kursatsenturk.com da oluşan cpu ve error log boyutu 23 mb …

abi ben de bu key ile ilgili yazacaktım çok düşündüm hatta daha kimse yazmamıştı ama sonra vazgeçtim.
çünkü kişisel bir blog için yakışmazdı. ( benim için) ama senin hit alman güzel. allah arttırsın vallahi ne diyelim …
süper bir şey …

abi ben böyle iş görmedim. daha blog 1 haftalık ama 219 kişi key ödemeleri hakkındaki yazı için ziyaret etmiş ve ortalama 2.8 dk. sitede zaman harcamışlar.

yahu bu blgspot nasıl blogu kapatabilir aklım almıyor. ziyaretci sınırlamasımı varmış?çok saçma…