Kategoriler
Internet

Facebook Yaşlanır mı?

facebookTahmini olarak 150 Milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan. Her gün 13 Milyon kişinin profilini düzenlediği. 800 Milyon video resim barındıran. Şu andan itibaren 50.000 i aşkın eklentisi bulunan sosyal ağ devi Facebook büyümekte yavaşlamaya mı başladı?

Facebook’un yavaşlaması sıra dışı bir durum değil. Ekleyecek arkadaşı kalmayan, davet edecek kimsesi kalmayan insanların çoğalması ile birlikte Facebook taki aktivitelerin rutinleşmesi olağan bir durum.

Bu durum üzerine kullanıcılar sıkılacak ve alanlar aramaya başlayacak galiba kaçınılmaz sonuç bu.

Sizce Facebook 5-10 yıl sonra ne olur? Nerede olur?

Facebook Yaşlanır mı?için 9 yanıt

başka bir alana yönelenerek kullanıcıların aktifliğini koruyacağına inanıyorum. örneğin çete savaşları vb. uygulumalar ile aktiflik sağlanabilir fakat nereye kadar sürekli bir değişim geçirmesi gerekir.

google işe el atar, kategorili videoya da yönelir diye düşünüyorum. @oğuzhan'ın dediği gibi uygulamaların zenginleştirilmesi olabilir.ggüncel olan yenilikler (aman testler gibi olmasın) veya premium hesaplar… 🙂

şu an facebook da en etkili olan uygulama videolar zaten. artık arkadaş eklemeymiş de sohbet etmekmiş bunlara kimse bakmıyor facebook'a el atan olmazsa yavaş yavaş önemini kaybeder diye düşünüyorum .

insan oğlu artık geç ölmeye başladığından, yeni nesil ufak yaştan bilgisayarla tanıştığından feysbuka hep yeni üye potansiyel olacaktır.
ayrıca internet ve bilgisayarlar tanışmamış insanların, ilerleyen teknoloji ile bir şekilde bilgisayar ve internetle tanışmasıylada yeni üye potansiyeli tekrar düşünülebilir.

suan da herkes facebook'u unudmaya basladı we myspace'e giriyolar facebook'ta daha cok yenilikler yapılsın mesela herkes grup daweti olarak facebook'un rengini değiştirme fln yapıolar bunlar yanlıs ama gercekden bunnar olsa herkes daha cok eğlenir die düsünüorumm 😉 ßol şanss 😉

facebook artık eskide kaldı şimdi birsürü yeni site var facede eğlenceden eser yok bizde o sitelere giriyoruz.(sitelerin ismini reklam olmasın diye söylemedim)