Kategoriler
Konuk Yazar

Karne zamanı

İşte beklediğimiz gün yaklaştı. Kimileri takdir-teşekkür almanın heyecanını yaşayacak, kimileri o zayıfları ailesine nasıl anlatacağını düşünüyor, kimileride karneyi çıkaran kişilere sövmeye devam ediyor(bkz:Feysbuk).
Çoğu arkadaş karne korkusu yaşıyordur(benim gibi). Ailesine nasıl cevap vereceğini düşünüyordur. Hele de benim gibi dersleri iyiyken birden 5 zayıf getirmek her babayiğidin harcı değildir herhalde?

Uzmanlarda söylüyor ama. Kötü karne gelince çocuklarınıza kızmayın diye. Fakat işte ben de tam tersini düşünüyorum. Çünkü babama 5 zayıfım gelecek dediğimde bana hiçbir şey demedi. Cevap dahi vermedi. Keşke bağırsaydı, kızsaydı ama küsmeseydi. İnanın insanı içi bir fena oluyor.

İlk dönem dediğim gibi tam 5 tane zayıfım var. Kimse bana "Bunun nedeni nedir?" diye sormadı. Sadece "Bilgisayar yüzünden böylesin", "Hep bilgisayardasın tabi ikide derslerin zayıf olur." gibi laflar edip durdular. Anlayacağınız bir Psikologa gitme zamanım geldi.

Yine ve her zaman olduğu gibi bilgisayar başındayım. Sanki bir uyuşturucuymuş gibi. Şu bilgisayar illetinden kurtulmanın yolunu bilen varsa lütfen bana söylesin. İnanın bazen öyle zaman oluyor ki açlıktan kıvranıyorum fakat mutfağa gitmeye bile üşeniyorum. "Az sonra alırım", "Şimdi alıcam", "Az kaldı" gibi laflarla kendimi oyalıyorum. Sonuç mu? Akşam bizimkiler geliyor ve sabah kahvaltısı niyetine akşam yemeği yiyorum.

Arkadaşlar sizlere tavsiyem karnenizde çok zayıf varsa gidin ailenizle oturup konuşun. Böyleyken böyle, ben yapamıyorum veya çalıştım yapamadım diyin. 2. Dönem daha iyi olacağınız sözünü verim 15 gün boyunca kafa dağıtın. Aklınıza gelebilecek her türlü çılgınlığı yapın. E bunlar için para lazım dediğinizi duyar gibiyim. Ama mutluluk parayla değil arkadaşlar. Bir dostunuz, kankanız bile bazen bütün hüzünlerinizi unutturabilir.

Son bir laf ile yazımı kapatayım;

Ders çalışarak herkes sınıfı geçer, belge alır. Önemli olan bunu çalışmadan yapmaktır.
WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.