Kategoriler
Hayattan

Kahvehane silahlar kadinlar ve islam dünyasi

Geçenlerde yazdığım Ahmak? başlıklı yazıya Gaykedi nin yaptığı yorum hoşuma gitti okuyalım;
Bir defa kızgınlıkların ifadesi, kesinlikle küfürle yapılır. Hep bir ağızdan kadınlar küçümsenir, bayağılaştırılır. Her erkek tarafından kadınının erkeği kücük düsürmesi, potansiyel bir tehlike olarak algılanır ve böyle bir olasılığın bile, bunca erkek toplumu içinde kişiyi ne durumlara düşüreceğinin korkusuyla yaşanır,kişi hezeyanı doğrultusunda davrandığında, diyelim ki eşini dövdüğünde, kendi çevresindeki topluluktan psikolojik bir destek kazanır.

Erkek erkeğe kahvehaneler, kesinlikle erkeklik yarışının yapıldığı lokallerdir. Sık sık içine kapanık sessiz sakin adamlara homoseksüel yada kılıbık muamelesi yapılır. Her konu seksüalize ya da politize edilir. Diğer taraftan kahvehanenin önünden geçen her genç kız laf yemese bile kahve içindeki herkes kafasını çevirip, otomatik bir davranışla kızın geçtiği sokağa bakar. Bu nedenle kadınların kahvehanenin önünden geçmemesi neredeyse bir gelenektir. Kahvenin önünden tesadüfen birkaç defa geçmiş bir kadının ise “yollu” olduğuna dair dedikodu çıkması sürpriz değildir.

kahvelerde olgunlaşan yarı psikopat alt kültür, düğünlerde saldırganlık sokağa taşar,havaya bolca silah sıktıktan biraz sonra mutlaka bir yerlerde kavgayla sonuçlanır. Bu kavgaların temel geleneği de, asla eşit koşullarda yapılmaması, sık sık bıçak kullanılmasıdır.Kadınsız bir toplum, “boğuk” bir toplumdur. Sevgili Coşkun Aral'la bir sohbetimizde, kadınsız Taliban topluluklarının erkek erkeğe çok fazla dokunduklarını ve biribirlerine sık sık sarıldıklarını ifade etmişti. Kadın olmadan erkekler de, erkekliklerini koruyamayacak gibiydiler… sanki!.

Erkekler; kadınların kücümsendigi toplumlarda psikopatlaşmakta, ruhsal sakatlığın içine girmektedirler!…
M.EMİN CEYLAN
Psikiyatrist, Farmakolog,Yazar…
yazi tarafimdan biraz kisaltilmistir…
Gaykedi

* Benim ekleyebileceklerim; bu yazı müslüman ülkelerdeki siddetin neden bu kadar fazla oldugunuda acikliyor sanki, bir kahvehane ortami düsünün ne kadar küfür dolu laubalidir etraf daginik ve pistir, birde kadinlarin da gittigi bir cay bahcesi yada bir kafe düsünün, eger calisan birkac garson yada hele sahibide bir kadinsa etrafta ciceklerin saksılarin fazlaligi eminim daha fazla olacaktir ve belkide birkac yere konulmus dantelden birseyler, kadinca bikac güzel dokunuş dikkatinizi cekecektir, sanki kadin girdigi her yere bir asalet bir kalite getiriyor,ne olurdu sanki su kahvehane gibi millet meclisimizde de kadinlarin oranı avrupa ülkeleri gibi yari yariya yaklasa.

Eski wolkanca.com’da Kahvehane silahlar kadinlar ve islam dünyasi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Kahvehane silahlar kadinlar ve islam dünyasi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

bence bunun müslümanlıkla alakasının yanı sıra ülkemizin yarısından fazlasının cahillik ve yobazlığından kaynaklanıyor…

yav kardeşim bu islam ne kadar zararlı birşeymiş.o zaman kökten yok edelim daha iyi 🙂

bu ülkede bazıları her nedense suçu islama yüklerler -başka şeyleri de suçlarlar,ama islama saldırmak daha populerdir- sonra da kendilerine tepki gösterenleri yobaz olarak damgalayıp hasta ruhlarını tatmin ederler…

yorumun güzelliği apayrı bir konu:

müslüman ülkelerdeki siddetin neden bu kadar fazla oldugunuda acikliyor…

bu yorumu yapan arkadaşa soruyorum:şiddetin kaynağı neden islam olsun? adam psikopatsa ve şiddet eğilimliyse,o adamın nüfus cüzdanında (türkiye için konuşalım); din hanesinde islam yazıyorsa bunda islamın ne gibi bir suçu ya da yanlışı olabilir?

veya kahvehaneler (eski deyimiyle kıraathaneler),bugün ahlaksızlığın,pisliğin kaynağı olmuşsa bunun islamla ne tür bir bağıntısı var? evet,kadının toplumdaki yerinin ihmal edildiği ve zaman zaman hastalık derecesinde;kadının zararlı bir mahlukmuş gibi algılandığı ya da bu fikrin kafalara yerleştirilmeye çalışıldığı bir gerçektir.gerçek olmayan bu ve benzeri söylemlerin islamla bağdaştırılmasıdır.

iddia edildiği gibi,bu yazı müslüman ülkelerdeki şiddeti açıklar mı bilmiyorum ama,hakikaten kışkırtıcı bir yazı.bir inanan olarak bu yazıyı okumaktan mutlu olduğumu söyleyemem.tavsiyem fikirlerinizi savunuyorsanız bunu insanları kışkırtmadan,insanların inançlarına saldırmadan yapın.

@ataturkcu

sen ve senin gibi insanlar yüzünden,radikaller atatürk'e saldırıyor. ve sizin bu saldırgan tavırlarınız onların en büyük dayanağı oluyor.üslubunuzu düzeltmenizi öneririm…

ülkenin yarısı cahil ve yobaz demişsin.cahillik konusunu bilemem. ama şu yobaz tabirini açsan iyi olacak. yoksa sen de atatürkçüyüm deyip "yobaz=inananlar" diyenlerden misin?

ayrıca sen son yazdıklarınla ülken insanlarını aşağılamış oldun.bilmiyorum,farkettin mi?

müslüman ülkelerde şiddetin fazla olduğunu söylemek islam düşmanlığı değil sadece bir gerçeği dile getirmektir. "maçoluk" bu toplumu için için kemiriyor ve aslında maçoluk en çok erkeği eziyor.

eğer kahvehaneler kumar oynanan yerler ise böyle birşeye her mahallede göz yuman başka bir toplum yoktur dünyada korkunç birşey yok bir faaliyet olmadan erkek erkeğe çay içilip karı gibi sohbet ediliyorsa bu da erkek psikolojisi açısından anormal bir durum