Kategoriler
Hayattan

Ahmak?

Eğer ahmak istiyorsanız fazla uğraşmanıza, aramanıza gerek yok bence çünkü bize çok yakınlar. Hemen televizyonu açın yada bir gazinoya yada ne bilim pavyona gidin tak bak orada dansöze para takmaya çalışan bir amcam vardır veya yine televizyonu açın bir haber programı bulun düğünlü olsun 🙂 düğünlerde havaya ateş eden amcamlar vardır orada da bir ton ahmak göreceksiniz. Yani… Ahmak çok çoookk. Türkiyede ne kadar aç insan var, ne kadar sokak çocuğu, yardıma muhtaç insanlar… Yazmıyorum daha anladınız siz onu böyle adaletin taa… a.q.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Ahmak? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Ahmak?için 4 yanıt

kahvehane kültürü silahlar kadinlar ve islam dünyasi

bir defa kızgınlıkların ifadesi, kesinlikle küfürle yapılır. hep bir ağızdan kadınlar küçümsenir, bayağılaştırılır. her erkek tarafından kadınının erkeği kücük düsürmesi, potansiyel bir tehlike olarak algılanır ve böyle bir olasılığın bile, bunca erkek toplumu içinde kişiyi ne durumlara düşüreceğinin korkusuyla yaşanır,kişi hezeyanı doğrultusunda davrandığında, diyelim ki eşini dövdüğünde, kendi çevresindeki topluluktan psikolojik bir destek kazanır.

erkek erkeğe kahvehaneler, kesinlikle erkeklik yarışının yapıldığı lokallerdir. sık sık içine kapanık sessiz sakin adamlara homoseksüel yada kılıbık muamelesi yapılır. her konu seksüalize ya da politize edilir. diğer taraftan kahvehanenin önünden geçen her genç kız laf yemese bile kahve içindeki herkes kafasını çevirip, otomatik bir davranışla kızın geçtiği sokağa bakar. bu nedenle kadınların kahvehanenin önünden geçmemesi neredeyse bir gelenektir. kahvenin önünden tesadüfen birkaç defa geçmiş bir kadının ise "yollu" olduğuna dair dedikodu çıkması sürpriz değildir.

kahvelerde olgunlaşan yarı psikopat alt kültür, düğünlerde saldırganlık sokağa taşar,havaya bolca silah sıktıktan biraz sonra mutlaka bir yerlerde kavgayla sonuçlanır. bu kavgaların temel geleneği de, asla eşit koşullarda yapılmaması, sık sık bıçak kullanılmasıdır. kadınsız bir toplum, "boğuk" bir toplumdur. sevgili coşkun aral'la bir sohbetimizde, kadınsız taliban topluluklarının erkek erkeğe çok fazla dokunduklarını ve biribirlerine sık sık sarıldıklarını ifade etmişti. kadın olmadan erkekler de, erkekliklerini koruyamayacak gibiydiler… sanki!.

erkekler; kadınların kücümsendigi toplumlarda psikopatlaşmakta, ruhsal sakatlığın içine girmektedirler!…
m.emin ceylan,psikiyatrist, farmakolog,yazar…yazi tarafimdan biraz kisaltilmistir…gaykedi

benim ekleyebileceklerim; bu yazı müslüman ülkelerdeki siddetin neden bu kadar fazla oldugunuda acikliyor sanki, bir kahvehane ortami düsünün ne kadar küfür dolu laubalidir etraf daginik ve pistir, birde kadinlarin da gittigi bir cay bahcesi yada bir kafe düsünün, eğer calisan birkac garson yada hele sahibide bir kadinsa etrafta ciceklerin saksılarin fazlaligi eminim daha fazla olacaktir ve belkide birkac yere konulmus dantelden birseyler, kadinca bikac güzel dokunuş dikkatinizi cekecektir, sanki kadin girdigi her yere bir asalet bir kalite getiriyor,ne olurdu sanki su kahvehane gibi millet meclisimizde de kadinlarin oranı avrupa ülkeleri gibi yari yariya yaklassa 🙁 gaykedi
http://gaykedi.blogspot.com/

""""erkekler; kadınların kücümsendigi toplumlarda psikopatlaşmakta, ruhsal sakatlığın içine girmektedirler!…""""

katılıyorum sevgilim beni küçümsüyor! ekonomik nedenlerden kaynaklanıyor bu hep sonuç malum yeşilliğe çıkıyor "tektaş pırlanta" "hediyeler" her gün onu doyuracak kadar sosyal aktivite yada her hafta ortaköy beyoğlu şura bura ulen a.q para kalmadı anam ağladı.. 🙂